
Šiandien. 2021-03-22 (pirmadienį) įvyko 2 susitikimas per ZOOM platformą formuojant koordinacinę grupę Nacionalinio miškų susitarimo rengimui. Labai svarbu, kad susitikimuose nuo pat pradžių dalyvauja pagrindinių parlamentinių partijų atstovai. Tuo pat metu panašu, kad šiuo metu tvyro absoliutus kūrybinis chaosėlis. Jokio aiškumo- dėl ko bus tariamasi, kas tarsis ir kokiais objektyviais kriterijais/sąlygomis bus vadovaujamasi. Visa tai skambiai pristatyta kaip bendrakūrystės dialogas...
Sisteminio bendrakūrystės dialogo metodo taikymą reikia išmanyti, o jo naudojimas negali būti savitikslis (neva patysišsiaiškinkite ir išsirinkite, kas tarsitės ir dėl ko tarsitės, nes tai panašu į rusų pasaką, kai caras kvaileliui Ivanui duoda užduotį “nueik nežinia kur, atnešk nežinia ką”). Dialogas už šį procesą atsakingų organizatorių turėtų būti integruotas į aiškiai strūktūruotą motodologiškai atidirbtą platformą, kurios pagalba proceso sekretoriatas bei moderatoriai nuolat išgrynina, sistemina, apibendrina dialogo dalyvių pateikiamas pozicijas, pasiūlymus ir operatyviai visa tai viešina, taip užtikrinant skaidrumą ir sklandumą. Kol kas to dar nematyti.
Rezultatas:
🔸1. Sutarėme, kad NMS Kooardinacinė grupė bus formuojama, siekiant lygiavertiško atstovavimo 4 kryptyse: 𝟭) 𝗽𝗼𝗹𝗶𝘁𝗶𝗸𝗮𝗶 ir tuomet subalansuotą miškų valdymą užtikrinančios 𝟮) 𝘀𝗼𝗰𝗶𝗮𝗹𝗶𝗻𝗲̇, 𝟯) 𝗮𝗽𝗹𝗶𝗻𝗸𝗼𝘀𝗮𝘂𝗴𝗶𝗻𝗲̇ ir 𝟰) 𝗲𝗸𝗼𝗻𝗼𝗺𝗶𝗻𝗲̇ sritys. Tom kryptim apsirašyti pasiūlytas "organizacijų nteresų klasifikatorius".
🔸2. Aptarta, kad dabar iš šių visą miškų sektorių atstovaujančių organizacijų suformuosime ~30-40 narių 𝙉𝙈𝙎 𝙆𝙤𝙤𝙧𝙙𝙞𝙣𝙖𝙘𝙞𝙣𝙚̨ 𝙜𝙧𝙪𝙥𝙚̨. Ši grupė bus ataskinga už proceso krypčių, dialogo organizavimo principų, tvarkos, sprendimų priėmimo taisyklių ir kt. Koordinacinei grupei veikloje padės 𝙏𝙚𝙘𝙝𝙣𝙞𝙣𝙚̇ 𝙜𝙧𝙪𝙥𝙚̇, sudaryta iš sekretoriato (AM tarnautojų) ir ministerijos nusamdytų facilitatorių Linos Šleinotaitės-Kalėdės (Ekokonsultacijos) bei Irenos Blaževičės (VšĮ Domus Solis).
🔸3. Šį kart facilitatorė I. Blaževičė patikino, kad proceso siekis yra 𝙨𝙪𝙛𝙤𝙧𝙢𝙪𝙤𝙩𝙞 𝙇𝙞𝙚𝙩𝙪𝙫𝙤𝙨 𝙢𝙞𝙨̌𝙠𝙪̨ 𝙫𝙞𝙯𝙞𝙟𝙤𝙨 𝙡𝙮𝙜𝙢𝙚𝙣𝙨 𝙙𝙤𝙠𝙪𝙢𝙚𝙣𝙩𝙖̨ (kad ir ką tai galėtų reikšti), ne strateginio lygmens. Ar tą patį supranta ir procesą inicijuojantys politikai- pasimatys eigoje.
Kaip toliau vyks susitarimo rengimo procesas- paaiškinimų sulaukėme labai miglotų.
Kokių- skaitykite LMSA paskyroje soc. tinkle Facebook:
.
|