Kandidatas į aplinkos ministrus S.Gentvilas drąsiai išdėstė savo požiūrį į Aplinkos ministerijos dabartinę veiklą ir pasiryžimą ją pertvarkyti į Darnaus vystymosi ministeriją. Numatyta keletas esminių punktų miškų ūkio srityje. Vienas pirmųjų- liberalai numatę atsisakyti nelogiško 5 proc. apyvartos mokesčio privačių miškų savininkams ir valstybinių miškų valdytojams.
Renginio metu pranešimą „Darnus vystymasis pagal liberalus abipus Baltijos“ skaitė Maria Weimer, liberalė, Švedijos parlamento Riksdago narė, Riksdago aplinkos ir energetikos komiteto narė.
 |
 |
Diskusija "Žalia Lietuva: Kaip gyvensim po 10 metų?" sutraukė gausų būrį dalyvių iš daugelio partijų ir organizacijų |
Maria Weimer, liberalė, Švedijos parlamento Riksdago narė, Riksdago aplinkos ir energetikos komiteto narė |
Labai taikliai diskusiją apibedrino LR Liberalų sąjūdžio partijos pirmininkas Eligijus Masiulis. Jis įvardino daugelio problemų priežastį- dalies valdininkų galvose iki šiolei vešintį žąliąjį fanatizmą.
Tokius kažkada taikliai pavadino gerbiamas miškininkas Algirdas Brukas - ekokratais. O kai saugantiems "gamtą nuo žmogaus" valdžią turintiems suteikiama teisė patiems pasirengti vėliau Seime ar Vyriausybėje priimamų teisės aktų projektus, patiems kontroliuoti savo surašytų kategoriškų reikalavimų laikymąsi ir dar skirti milžiniško dydžio baudas "už žalą gamtai", tuomet turime ką turime. Be to, "patvorinės" istorijos labai patinka žiniasklaidai, tad "bausim, drausim, neleisim" ypač plačiai naudojamasi prieš rinkimus...
Už "žaliosios utopijos" iškreiptos politikos įgyvendinimo pasekmes mokame ir dar ilgai mokėsime visi- jos tiesiog tampa akivaizdžios ne iš karto, o išryškėja palaipsniui.

Diskusijos metu jos dalyviai dar kartą įsitikino, kad aplinkosauga yra reikalinga, tačiau ji turi būti logiška, subalansuota, siekiant darnaus vystymosi-žmogaus ir gamtos darnos, o ne kažkokių fanatiškų utopijų įgyvendinimo.