
Aplinkosaugininkai savaip paskaičiuoja gamtinės aplinkos ekosistemų teikiamų paslaugų vertę pinigine išraiška. Ir tą daro stebėtinai paprastai:) Pavyzdžiui:
🔷- Paskaičiavo, kad kėkšto platinamos gilės ąžuolynų atžėlimui "kainuoja" apie 8000 eur/ha. (Palyginimui- už ąžuolyno tinkamą įveisimą skiriamas ES paramos išmokos dydis iki šiol buvo 3140 eur/ha);
🔷- Pasvarstė, kad už ūkininkų laukuose besimaitinančius tūkstantinius migruojančių žąsų ir gulbių pulkus, kurie sunaikina ar stipriai suniokoja pasėlius, reikia ne kompensuoti už paukščių padarytą žalą pasėliams, tačiau skaičiuoti paukščių išmatomis dirvos tręšimo paslaugos suteikiamą naudą ...
Kas tokias fantazijas kuria?
Yra Aplinkos ministerijos struktūroje toks Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) Metodinis analitinis centras, įkurtas gavus 17 mln.EUR finansavimą per LIFE integruotą projektą LIFE IP PAF-NATURALIT (su numatytais dar 30,3 mln. EUR papildomu finansavimu iš kitų ES ir nacionalinio biudžeto lėšų). Projektą įgyvedina Aplinkos ministerija su sau pavaldžiomis įstaigomis, aišku, neužmiršus įtraukti jau buvusio aplinkos ministro buvusi darbovietė Baltijos aplinkos forumas.
Kas šiems VSTT specialistams TRŪKSTA(!) pinigų ir reikia skirti dar 88 tūkst.EUR - sužinojome vakar vykusiame AM Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšų panaudojimo tarybos posėdyje. Į pastabas, kad projektui ir taip skiriamos milžiniškos lėšos ir kad negalima skirti finansavimo, jei tai pačiai veiklai jau skiriamas finansavimas iš ES fondų, sureguota buvo taip, kad čia finansavimas dviems papildomiems specialistams, kurie vykdo eilės BAST apsaugos tikslų nustatymą (nors tą patį atlieka centro darbuotojai). Mat Metodinio analitinio centro kiti darbuotojai nespėja.
Susipažinkite su VSTT Metodinio-analitinio centro paskyroje soc.tinkle Facebook platinama informacija, patys įsitikinsite:
|