Vienas pagrindinių teiginių Peterio Wohllebeno knygoje „Slaptas medžių gyvenimas“ teigia, kad tos pačios rūšies medžiai mažiau mato vienas kitą kaip konkurentus, nei teigia miškininkystės mokslas, o veikiau aktyviai palaiko vienas kitą. Taip „medžių motinos“ praktiškai žindo savo „medžių vaikus“, dirvožemyje esančios grybienos pagalba perduodami maistą iš senų medžių į jaunus medžius. Toks WoodWideWeb.
Būtent tokie romantiški vaizdai sukėlė žiniasklaidos ažiotažą ir išstūmė knygą į bestselerių sąrašus. Straipsnis neseniai buvo paskelbtas viename iš labiausiai gerbiamų mokslo žurnalų „Nature ecology & Evolution“., kuriame trys Šiaurės Amerikos mokslininkai kritiškai išanalizavo kai kuriuos teiginius apie WoodWideWeb. Ar motininiai medžiai dalijasi anglies ir azoto pertekliumi su savo palikuonimis per požeminių mikorizinių grybų rezginį, taip skatindami regeneracijos išlikimą ir augimą?
Lietuvosmiskai.lt komentaras: Medžių įasmeninimas (sužmoginimas), priskiriant jiems žmogui būdingas dvasines, fizines ir moralines savybes plačiai naudojamas populiariose pasakose. Tai dažnai padeda suprantamai ir pamokomai perteikti mūsų santykį su gamta. Tiktai suaugusiems derėtų nepamiršti, kad pasakų vaizdiniais nederėtų vadovautis realybės suvokimui. Ypač- formuojant miškų politiką.
_____
Nuorodos į minimus straipsnius: