Naujienos
Apie rezervatus ir sengires- kas tai yra ir kiek jų reikia?
VDU žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto profesorius dr. Algirdas Augustaitis, vykdantis ilgalaikius medžių būklės tyrimus Ažvinčių sengirės gamtiniame rezervate, sako, kad nevaldoma gamta natūralių žmogaus poreikių patenkinti jau negali.
Apie tai nesenai pasirodė 15min.lt portalo žurnalistės Kristinos Kanišauskaitės-Šaltmerės interviu su prof.A.Augustinaičiu straipsnyje "Mokslininkas paaiškino, kodėl būtų pragaištinga paversti visus miškus rezervatais"
Ilgalaikius medžių būklės tyrimus Aukštaitijos Nacionalinio parko Ažvinčių sengirės gamtiniame rezervate vykdančio mokslininko įžvalgos sulaukė plataus atgarsio aplinkosaugos aktyvistų tarpe, nes pastarieji siekia kuo daugiau miškų plotų versti rezervatais.
Tad netruko pasirodyti rezervatų plėtrai palankus portalo DELFI.lt žurnalisto Tomo Janonio reportažas su gamtininkais Andrejumi Gaidamavičiumi ir Broniumi Šablevičiumi iš to paties Ažvinčių sengirės gamtinio rezervato "Didžiausia Lietuvos sengirė: štai kaip atrodo miškas, į kurį draudžiama įžengti".
Trumpai ir paprastai kas yra ir kaip atrodo miškas, kuriame žmogus nevykdo jokios veiklos. Taip pat apie mitą, kad senovėje ošė neperžiangiamos girios.