Naujienos
* Informacija apie gaisrus
Miškų urėdijų pateiktais preliminariais duomenimis, šiais metais iki 2006-05-09 šalyje užregistruotai 747 miško gaisrai 756,4 ha plote, iš jų 380 miško gaisrų privačiuose miškuose 272,1 ha plote (2005 metais tuo pačiu laikotarpiu buvo užregistruoti 45 miško gaisrai 7 ha plote).
Šiais metais miškų urėdijų priešgaisrinės komandos į miško gaisrus jau buvo išvykusios 3985 kartus, gaisrų gesinimui buvo pasitelkta 1480 miškų urėdijų darbuotojų. Daugeliu atvejų miško gaisrų gesinimui taip pat buvo iškviestos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos, kariai.
Šių metų gegužės 4 d. apie 14 val. didelis miško gaisras kilo Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Gaisro gesinimo vadovui paprašius, Generalinė miškų urėdija priešgaisrinių barjerų įrengimo darbams operatyviai mobilizavo Kretingos, Rietavo, Šilutės, Tauragės ir Telšių miškų urėdijų medienos ruošos brigadas su motopjūklais.
Gaisro gesinimo ir lokalizavimo darbus vietoje gegužės 5-8 d. padėjo koordinuoti generalinio miškų urėdo pavaduotojai Zdislovas Truskauskas ir Vigantas Kraujalis, Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vyresnysis specialistas Alvidas Pečiulis, Kretingos miškų urėdijos miškų urėdo pavaduotojas miškininkystei Sigitas Kupšys.
Gegužės 6 d. į gaisravietę buvo išvykęs generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas. Aplinkos ministro Arūno Kundroto pavedimu, jis kartu su Kretingos miškų urėdijos miškų urėdu Antanu Baranausku įvertino susidariusią situaciją bei miško atkūrimo galimybes.
Gegužės 8 d. dar vyko šio gaisro lokalizavimo darbai. Preliminariais duomenimis, gaisras apėmė apie 220 ha plotą. Išdegęs miško plotas bus patikslintas visiškai užgesinus gaisravietę.
Dideli miško plotai šiais metais išdegė ir Zarasų (63 ha), Nemenčinės (20 ha), Šiaulių (20 ha), Tauragės (13 ha) miškų urėdijų veiklos teritorijose. Visi šie miško gaisrai buvo sukelti deginant sausą žolę.
Generalinės miškų urėdijos informacija