Naujienos

2006 - 03 - 01

* Statybos saugomose teritorijose: įgalėjusi sistema yra nedora iki pat šaknų

Įsigalėjusi sistema yra nedora iki pat šaknų, ji naudinga tik nesąžiningiems,- apie savininkų teisių diskriminavimą dėl statybų saugomose teritorijose  rašo  dienraštis "Lietuvos rytas" 2006-03-01 redakciniame straipsnyje.
Dienraštis klausia:
...kodėl reikia išginti žmones iš nacionalinių parkų, drausti žemės savininkams įsirengti pirtis ar vasarnamius?

Klausimai pagrįsti. Valstybė, tiksliau, svarbias pareigas užimantys jos tarnautojai dar nesurado būdo, kaip tinkamai derinti gamtos ir žmogaus interesus. Gausūs draudimai, kurių kasmet tik daugėja, sukūrė nenormalią situaciją, kai vieni gali daryti viską, o kiti – nieko.

Jei Neringos valdžia būtų nusprendusi, pavyzdžiui, jog Preiloje vietoj pelkės turi atsirasti naujas poilsio namų kompleksas, paskelbtų konkursą, niekas netriukšmautų. Miestas gautų pinigų, būtų sutvarkyti keliai ar miškai, o konkurso laimėtojai garbingai vykdytų projektą, nebijodami nei statybų inspektorių, nei teismų, ir dar sulauktų padėkos.

Bet taip nėra. Klesti protekcionizmas. Galimybes įgyja tik tie, kurie turi daug ryšių valdžioje arba dar daugiau pinigų.

Be konkurso, ant nemokamai gautos žemės pradėtos statybos Neringoje garantuoja milžinišką pelną. Pardavus tokius namus ar butus gaunamos pajamos daug kartų viršija statybų išlaidas. Tai ir skatina verslininkus nepaisyti įstatymų, o pareigūnus nekeisti esančios tvarkos.

Įsigalėjusi sistema yra nedora iki pat šaknų, ji naudinga tik nesąžiningiems.

 LR Konstitucinis teismas 2005 m. kreipėsi į Lietuvos miško savininkų asociaciją (LMSA)  su prašymu pareikšti nuomonę dėl dėl LR Saugomų teritorijų, Miškų ir Žemės įstatymų atitikimo LR Konstitucijos 23str. ir 29 str.1 daliai. Problemos esmė- šių įstatymų nuostatos draudžia bendrasavininkams atsidalinti nuosavybę arba šį procesą labai abriboja.
Daugiau apie tai skaitykite čia...>>>