Naujienos

2006 - 02 - 23

* Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacijos pripažinimas auga

LMSA partneris -  Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacija -priimta į Europos Sąjungos, Rytų ir Vidurio Europos nacionalines asociacijas vienijančią Europos biomasės asociaciją. Narystė padės plėsti biokuro naudojimą bei skatinti jo gamybą kaip energetinės nepriklausomybės nuo įvežtinio kuro garantą,- rašo dienraštis Verslo žinios 2006-02-23 straipsnyje "Biokuro gamintojai prisijungė prie europietiškos asociacijos ".

"Tapę Europos biomasės asociacijos (AEBIOM) nariais turėsime galimybę pasinaudoti šalių, kuriose biokuro rinka plėtojama jau ne vienerius metus, patirtimi. Mūsų asociacijos nariai, taip pat ir Lietuvos visuomenė, galės ne tik susipažinti su Europoje vykstančiomis iniciatyvomis, bet ir prisijungti prie Europoje Remigijus Lapinskasplėtojamų projektų, keistis informacija. Ypač svarbi galimybė dalyvauti tobulinant ES teisinę bazę, kuriant biokuro gamybos ir naudojimo skatinimo mechanizmus", - sako Remigijus Lapinskas, Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacijos (LBGTA) prezidentas.
Anot jo, AEBIOM veiklos ribos itin plačios – organizacija skatina pačios įvairiausios augalinės bei gyvulinės kilmės atsinaujinančių išteklių biomasės, tinkamos pramoniniam naudojimui ar šilumos bei elektros energijos, transporto kuro gamybai, naudojimą. Per narystę AEBIOM asociacijai atsiranda galimybė bendradarbiauti su kitomis giminingomis Europos organizacijomis. LBGTA prezidentas taip pat tikisi sulaukti AEBIOM atsakingų asmenų vizitų į Lietuvą, jų metu savo patirtimi jie galėtų pasidalyti ne tik su biokuro rinkos plėtotojais, bet ir atsakingais valstybės pareigūnais.
"Nors Lietuvoje jau neabejojama atsinaujinančių šaltinių naudojimo svarba, pas mus biokuro rinka plėsti pradėta visai neseniai. Būtinybė susipažinti su biomasės naudojimo galimybėmis ir jas išnaudoti mūsų šaliai svarbi įvertinant makroekonominius, socialinius, ekologinius aspektus", - teigia p. Lapinskas.

Papildomos pajamos
LBGTA vadovas teigia, kad intensyvesnė biokuro gamyba bei naudojimas ne tik padeda sumažinti energetinę šalies priklausomybę nuo įvežtinio kuro, bet ir kuria naujas darbo vietas bei pajamų šaltinius kaimo regionuose, daro teigiamą įtaką ekologinei šalies situacijai. Geras pavyzdys yra Švedija, kuri įvertinusi per pastaruosius tris dešimtmečius pasiektus rezultatus, paskelbė per 15 m. visiškai atsisakysianti naftos.
Šiuo metu LBGTA vienija 15 narių. 2005 m. asociacijai priklausančios įmonės pagamino ir patiekė šalies šilumos gamintojams du trečdalius viso Lietuvoje pagaminto ir sunaudoto biokuro - daugiau kaip milijoną erdvinių metrų produkcijos. Asociacijos įmonė UAB "Rapsoila" sėkmingai gamina biodyzelį iš vietinių rapsų. LBGTA didelį dėmesį skiria inovacijų diegimui bei mokslo tiriamiesiems darbams, kad būtų efektyviau naudojami turimi bei galimi ištekliai