Naujienos

2021 - 03 - 30

EFI: atsakymai į 12 pagrindinių klausimų apie ES miškus

Europos miškų institutas (EFI) paskelbė naują tyrimą, kuriame surašytos pagrindinės tyrimų išvados, atsakant į 12 svarbių klausimų apie miškus Europos Sąjungoje. Leidinį ruošė 28 tyrėjai iš EFI ir jos tinklo, o išvadas galima rasti dviem formatais: trumpą PDF versiją, nemokama atsisiuntimui ir „Forest Questions “ tinklalapį, kuriame pateikiama išsamesnė informacija ir nuorodos.

EFI nuolat stebi ES miškų politikos procesus ir šiems tyrimams nusprendė pasirinkti šias sritis: bioekonomika, civilinė sauga, klimato kaitos švelninimas ir prisitaikymas, miškininkystė, poveikis pasaulio miškams, gamtos apsauga, visuomenės sveikata ir regioninė plėtra.

Kaip rašoma EFI pranešime spaudai apie ataskaitą: „Norint priimti tvirtą sprendimą, reikia tvirtai ir visapusiškai suprasti skirtingus miškų vaidmenis, sudėtingus, įvairius ir ilgalaikius ekologinius procesus bei tiesiogiai ar netiesiogiai susijusias suinteresuotąsias šalis“. Todėl reikia atlikti išsamų ir išsamų tyrimą, kuris atsakytų į pagrindinius miškų klausimus.

Šie 12 klausimų yra:

  1. Kaip vystėsi ES miškai?
  2. Kas turi miškus?
  3. Ką žmonės galvoja apie miškus?
  4. Kaip klimato kaita paveikė miškus?
  5. Valdyti ar nevaldyti?
  6. Kaip miškų valdymas veikia biologinę įvairovę?
  7. Kokį vaidmenį miškai atlieka vandens cikle?
  8. Kaip miškai gerina sveikatą ir gerovę?
  9. Kaip miškai palaiko miestus?
  10. Kaip miškai prisideda prie klestėjimo?
  11. Kaip bioekonomika gali padėti biologinei įvairovei ir klimato neutralumui?
  12. Kokią įtaką ES vartojimas daro pasauliniams miškams?


Kiekvienas klausimas nagrinėjamas išsamiai ir iškalbingai, tinkamas bet kuriai auditorijai, siekiant informuoti platesnį žmonių, kurie nėra miškų ekspertai, bet kuriuos domina daugybė miškų indėlių siekiant ES politikos tikslų, ratą.

EFI atlieka tyrimus ir teikia politinę paramą miškų klausimais, skatina su miškais susijusius tinklus ir skatina nešališkos ir su politika susijusios informacijos apie miškus ir miškininkystę sklaidą. Institutas taip pat pasisako už miškų tyrimus ir moksliškai pagrįstos informacijos naudojimą kaip miškų politikos pagrindą.

Nuoroda į publikaciją:

Mauser, H (ed). 2021. Key questions on forests in the EU. Knowledge to Action 4, European Forest Institute. https://doi.org/10.36333/k2a04


Lietuvosmiskai.lt inf.