Naujienos

2020 - 09 - 23

Seimo AAK nariai ėmė gilintis, kokių pasekmių gali iššaukti pakaitinio komiteto nario T.Tomilino diriguojami sprendimai

Šį trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nariai susizgribo, kad vertėtų išklausyti mokslininkų ir miškininkų vertinimus dėl to, kokios būtų sprendimų pasekmės miškų sektoriui po praėjusio komiteto posėdžio. Jau informavome, kokios numatomos pasekmės  žalvalstiečių Tomo Tomilino ir Virginijos Vingrienės, koncervatorės Aistės Gedvilienės ir prie socdemų prisijungusio Lino Balsio teikiamų Miškų įstatymo pataisų. T.Tomilinas ir V.Vingrienė netgi atvirai pripažino, kad įregistravo aplinkosaugininkų pateiktas įstatymo pataisas. Rinkiminės karštinės sužadinti politikai stengėsi kuo garsiau sužibėti "žalumu", nesigilindami į galimas pasekmes.

Tąkart, rugsėjo 16 d. Seimo AAK posėdyje, aplinkos ministrui tyliai atsijungus, į posėdį "tvarkos daryti"  įsiveržė valstiečių "sunkoji artilerija"- Tomas Tomilinas, prisistatęs pakaitiniu Kęstutį Mažeiką pavaduojančiu komiteto nariu. Ir pradėjo mokyti nesusipratusius komiteto narius, kaip prieš artėjančius Seimo rinkimus reikia daryti esminius politinius sprendimus, siūlančius rimtus pokyčius miškų kirtimo mažinime. Jis ragino neklausyti po kelis dešimtmečius miškų sektoriuje dirbančiųjų, nes principinius sprendimus gali priimti tik politikai.

Tačiau šią savaitę, 2020-09-23 vykusiame posėdyje, Seimo AAK nariai vis tik nutarė išklausyti, tai kokios gi pasekmės gali grėsti po praėjusios savitės karštų sprendimų.

LMSA pirmininko Algio Gaižučio pasisakymą išklausyti galima čia :

Žodį pasisakyti suteikė ir Valstybinės miškų tarnybos bei VĮ Valstybinė miškų urėdija vadovams Karoliui Mickevičiui, Albertui Kasperavičiui ir Valdui Kaubrei.

Pora skaičių, kurie yra pagrįsti Valstybinės miškų tarnybos komitetui pateiktoje pažymoje išdėstytais skaičiavimais 1 tūkst.ha vidutinio statistinio  miško ploto: