Naujienos

2019 - 11 - 26

Klimato savaitė. Keisti ar keistis? Kas laukia miškininkystės sektoriaus?

Šiandien, lapkričio 26 d., įvyko Aplinkos ministerijos organizuota diskusija „Keisti ar keistis: klimato kaitos iššūkiai ir galimybės miškininkystės sektoriuje". 

 Integruotame Nacionaliniame energetikos ir klimato srities veiksmų plane numatyta nemažai priemonių skirtų žemės naudojimo, žemės naudojimo keitimo ir miškininkystės sektoriui (LULUCF), kaip sektoriui, galinčiam absorbuoti šiltnamio efektą sukuriančias dujas. Svarbiausia priemonė, turėsianti didžiausią efektą, yra teritorijų apželdinimas mišku ir pažeistų miškų atkūrimas. Numatoma per metus įveisti iki 8 ha miško.

LULUCF sektorius apima dirvožemio, medžių, augalų, biomasės ir medienos naudojimą ir pasižymi ypatinga savybe: jis ne tik išmeta ŠESD, bet taip pat gali absorbuoti CO₂ iš atmosferos ir yra svarbi dalis neapyvartinių taršos leidimų srityje.

Planuojama, kad iki 2050 m. išmetamųjų ŠESD kiekis bus sumažintas 80 proc., palyginti su 1990 m., ir likę 20 proc. bus padengta absorbentais iš LULUCF sektoriaus, t. y. taikant aplinkosaugos požiūriu saugias anglies dioksido geologinio saugojimo bei anglies dioksido sugavimo ir panaudojimo technologijas.

2015 m. Paryžiaus susitarimu pasaulio valstybės sutarė dėti visas reikalingas pastangas sustabdyti klimato kaitos pokyčius globaliam atšilimui neperžengus pavojingos 2 laipsnių ribos. ES poveikis klimato kaitai yra trečias pagal dydį pasaulyje, todėl perėjimas prie nulinės emisijos ekonomikos iki amžiaus vidurio yra vienas svarbiausių ilgalaikių ES tikslų.

Diskusijos I dalį galima peržiūrėti čia:

https://www.facebook.com/aplinkosministerija/videos/496947111249640/

Diskusijos II dalį galima peržiūrėti čia:

https://www.facebook.com/aplinkosministerija/videos/774710516286591/

Renginio nuotraukas rasite čia: 

Šaltinis: Aplinkos ministerija