Naujienos

2019 - 08 - 12

"Žinių radijo" laidoje "Dienos klausimas": Kirsti nereikia saugoti (kur padėti kablelį)?

Pastarąsias savaites viešojoje erdvėje vėl keliama daug aistrų dėl miškų. Nusipelnęs šalies miškininkas, ilgametis tiriamojo darbo miškuose praktikas ir puoselėtojas Algirdas Brukas įvardino tai „nekonvenciniu karu prieš Lietuvos miškų ūkį“.  Medžių gelbėjimo emocingų kampanijų organizatoriai ir jų sekėjai dėmesį sutelkė į Punios šilą. Po to, kai dabartinis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sustabdė ankstesniojo ministro Kęstučio Navicko stipriai stumtą projektą išplėsti šiuo metu esančio gamtinio rezervato Punios šile teritoriją daugiau kaip keturis kartus ir palikti visą unikalų šilą "natūraliems procesams", be žmogaus įsikišimo. Vietinės bendruomenės, taipogi siekiančios Punios šilo išsaugojimo, jau kelintus metus įrodinėja aplinkosaugininkams, kad toks "apsaugojimas" vestų į šilo sunaikinimą, nes be žmogaus įsikišimo stipriai plinta medžių kenkėjai, kurių užpulti medžiai (jų laiku nepašalinus) ne tik kad patys žūva, bet ir tampa kenkėjų tolesnio platinimo židiniais. Todėl vietiniai žmonės nuo praeitos savaitės rengia akciją "Kinivarpa".

Ar išties vienintelis būdas išsaugoti dabartinį Punios šilą yra plečiant gamtinį rezervatą kitą šilo dalį užimančio botaninio-zoologinio draustinio sąskaita? Kur slypi tikrosios keliamo skandalo priežastys?

Laidos pašnekovai: aplinkosaugininkas Andrejus Gaidamavičius, Seimo narys Simonas Gentvilas, Aplinkos ministerijos miškų grupės vadovas Nerijus Kupstaitis, Baltijos aplinkos forumo vadovas Žymantas Morkvėnas, Miškų instituto vadovas Marius Aleinikovas, kaimo turizmo sodybos savininkė Janina Žilėnienė, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociaicijos valdybos pirmininkas Algis Gaižutis


Sekite naujienas mūsų asociacijos paskyroje soc.tinkle Facebook: