Naujienos

2018 - 10 - 12

Aplinkos ministras K.Navickas: Skleidžiamos melagingos žinios apie kertamus miškus klaidina visuomenę

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas imasi viešai polemizuoti su savo visuomeniniu patarėju Andrejumi Gaidamavičiumi. Žanras gal ir ne naujas, bet įdomus. Į kovą "už Lietuvos miškų ateitį" kviečiantis vienas iš "medžių gynėjų" ideologų A. Gaidamavičius, kaip pažymi ministras, naudoja daug skambių frazių: „Metai iš metų miškai didžiąja dalimi tarnavo medienos pramonei, pamirštant visuomeninius poreikius, nekalbant apie aplinkosauginius“; „...norint atliepti naujiems visuomenės poreikiams - nebeužteks vien techninių sprendimų, kuriuos ruošia Aplinkos ministro sudaryta darbo grupė.“  Tuo tarpu K.Navickas kviečia gilinti žinias apie  miškininkavimą ne vien tik iš „Google“ šaltinių, o susipažįstant su realiais miškuose vykdomais darbais. Aplinkos ministras pripažįsta, kad miškininkaujantis, kaip ir ūkininkas turi ne tik teisę, bet ir pareigą naudoti mišką, kad jis teiktų ekonominę vertę. Apie skleidžiamus melagingus teiginius-Aplinkos ministerijos oficialus pranešimas  [susipažinti galima čia...>>>]

Visuomenės pagalba ir atvira diskusija, ministro žodžiais, turi padėti rasti ilgalaikius ir tvarius sprendimus dėl miškų – didžiausio šalies turto – ateities. Tačiau nerimą kelia viešojoje erdvėje, ypač socialiniuose tinkluose, skelbiama tikrovės neatitinkanti informacija. Visuomenę klaidina išgalvoti teiginiai apie saugomose teritorijose iškirstus didžiulius miškų plotus.

Paskirtam į atsakingas aplinkos ministro pareigas ir turinčiam padorumo žmogui reikalingas tvirtas stuburas ir gebėjimas mastyti valstybiškai, matant kiekvieno priimamo sprendimo pasekmes. Dargi reikia suprasti, kas vyksta, turėti pilną informaciją. Nes kiekvienas įnoris turi savo kainą. Pavyzdžiui, žaliojo L.Balsio siūlomas visų pagrindinio naudojimo kirtimų uždraudimas visose saugomose teritorijose duotų ~100 mln.EUR tiesioginių nuostolių. o kur dar kitos pasekmės? Ar keliamų gamtotvarkinių tikslų negalima siekti racionalesniais būdais? Akivaizdu, kad galima.  Todėl kad ir kaip nepaprasta būtų, aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui linkime atsijoti emocngus atskirų veikėjų pasvaičiojimus nuo išties reikalingų geresniam miškininkavimui sprendimų. To ir linkime.

Su Kęstučio Navicko išsakyta pozicija galima susipažinti jo paskyroje soc.tinkle Facebook:

Tuo tarpu ministro bičiulis (?) ir visuomeninis konsultantas Andrejus Gaidamavičius, aktyviai skleidžiantis informaciją apie neva drastiškai iškirstus miškus, apkaltino aplinkos ministrą veidmainyste: "Pasakykit, kaip tokioje veidmainystėje toliau man būti tuo visuomeniniu aplinkos ministro konsultantu?" http://alkas.lt/…/a-gaidamavicius-paziurekit-i-sias-nuotra…/

Besipiktinantis medžių kirtimu kariškių poligonams paskirtose vietose A.Gaidamavičius užfiksuotas šiame "medžių gynėjų" platinamame video: https://youtu.be/LH-3I9D3J6M?t=100

Neatsilieka inspiruodama nepasitenkinimą miškininkų vykdoma ūkine veikla ir dar viena aplinkos ministro bičiulė (?) Rūta Baškytė, ilgus metus vadovavusi visai šalies saugomų teritorijų žinybai Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorės pareigose, o šiuo metu -VSTT direktoriaus pavaduotoja.

 Viena iš politiniuose užkulsiuose veikiančių veikėjų - VSTT direktoriaus pavaduotojaRūta Baškytė

Šioje vietoje gal vertėtų prisiminti, kad žadėta Aplinkos ministerijai pavaldžių saugomų teritorijų reforma taip ir neprasidėjo. Noras toks, kad ir neprasidėtų iš viso. Tad politiniuose užkulsiuose VSTT tarnautojai jau senokiai veikia, siekdami nukreipti politikų dėmesį nuo regioninių parkų direkcijų bei pačios VSTT pertvarkos į kitus dalykus. Štai čia ir yra labai tinkama kirtimų saugomose teritorijose tema.  Kas galėtų paneigti, kad sukeltos isterijos  fone galima bandyti  nesunkiai įteigti, neva vieninteliai galintys apsaugoti saugomas teritorijas nuo miškų kirtimo yra nereformuoti aplinkosaugiečiai?O jei dabar aplinkos ministras imtų įgyvendinti jau senai suplanuotą VSTT sistemos pertvarką, visuomet galima pakelti skandalą teigiant, kad taip norima pašalinti miškų kirtimams besipriešinančius "patriotus".

Objektyvumo dėlei reiktų priminti vieną faktą trumpą atmintį turintiesiems, kad pradžioje saugomoms teritorijoms buvo perduotas ir ūki9nis miškų tvarkymas. Tačiau gan greitai ūkininkavimas buvo grąžintas atgal urėdijoms. Ne todėl, kad miškininkai labai norėjo, o todėl, kad aplinkosaugininkams ūkininkauti sekasi sunkiai. 

 

Viešųjų ryšių specialistas Liutauras Ulevičius taip aiškina dezinformaciją savo tikslams pasiekti naudojančių grupių veikimo metodus:

#99technologijos
jeigu propagandą laikome įtikinėjimu, tai nemaža atvejų, kai tai gali būti visai etiškas veikimo būdas, tačiau melas – už etikos ribų. todėl vienas iš melo sklaidos būdų – dezinformacija (angl.#Disinformation) yra neetiška propagandos technologija, kurią naudojantis asmuo siekia suformuoti klaidingą pašnekovo įsitikinimą. neatsitiktinai sąvokos atsiradimas siejamas su atitinkamai pavadintu bolševikų KGB padaliniu, pradėjusiu veiklą po pirmojo pasaulinio karo.