Naujienos

2017 - 10 - 20

NMA apskritojo stalo diskusijoje aptartos paramos miškininkystei aktualijos

Š. m. spalio 19d., Nacionalinė mokėjimų agentūra prie LR žemės ūkio ministerijos (NMA) surengė tradocinę apskritojo stalo diskusiją miško savininkams, kurioje buvo aptartos paramos miškininkystei aktualijos. Šiemet rinktos paraiškos paramai gauti pagal penkias paramos miškininkystei priemones. Kadangi prašoma parama nei pagal vieną priemonę neviršijo skirtosios, pasinaudoti ja tebelieka ir finansinių išteklių, ir galimybių. 

Kokių veiksmų reikėtų imtis siekiant paskatinti kreiptis paramos, didinti susidomėjimą ja, svarstė diskusijos dalyviai – kaitlinga Lietuvos miškų savininkų asociacijos (LMSA) atstovų delegacija, PMSA, Generalinės miškų urėdijos, Žemės ūkio, Aplinkos ministerijų atstovai, NMA darbuotojai. [Veiksmų planas 2017 m. spalio 19 d. (diskusija „Paramos miškininkystei aktualijos“) pateiktų rekomendacijų įgyvendinimui (35.50 KB) ]

Šiuo metu pagal 2014-2020 m. laikotarpio paramos miškininkystei priemones jau išmokėta beveik 6 mln. Eur, panaudotų miškų veisimui, investicijoms į technologijas, infrastruktūros gerinimui ir kitoms sritims. NMA Antrojo projektų vertinimo ir administravimo skyriaus vedėja Genovaitė Beniulienė apžvelgė paraiškų rinkimus ir vertinimo eigą, atkreipė dėmesį į svarbiausius įsipareigojimus, pateikė svarbiausius patarimus, padėsiančius sklandžiai įgyvendinti projektus. Pranešimą galite rasti čia...>>>.
 
Viena iš svarbiausių NMA veiklos užduočių, numatytų atnaujintoje jos veiklos strategijoje – taikant prevencines priemones, mažinti pareiškėjų daromų pažeidimų bei sankcijų skaičių. Tad renginio metu taip pat buvo kalbėta, kaip išvengti pažeidimų, pristatyta patikrų ir pažeidimų tyrimų praktinė patirtis. Redos Urbonaitės pranešimą galite rasti čia...>>>.

   
 NMA Antrojo projektų vertinimo ir administravimo skyriaus vedėja Genovaitė Beniulienė

 NMA  Teisės departamento Pažeidimų prevencijos, administravimo ir rizikų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Reda Urbonaitė

 
Mūsų tikslas bendras - kad miškai būtų puoselėjami ir prižiūrimi, o juose lankytis būtų gera,“ -  pažymėjo renginyje dalyvavęs Lietuvos miškų savininkų asociacijos (LMSA) pirmininkas Algis Gaižutis.
 
NMA informavo,  kokių veiksmų turėtų imtis miškininkai, paramos lėšomis įgyvendinantys projektus, tačiau dėl 2017 m. nepalankių oro sąlygų negalintys įvykdyti prisiimtų įsipareigojimų.
 
Paramos gavėjai, kurių vykdoma veikla tiesiogiai nėra susijusi su žemės ūkiu ir kurie dėl nepalankių oro sąlygų negali įvykdyti kai kurių paramos reikalavimų ar įsipareigojimų, Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) turi pateikti laisvos formos paaiškinimą. Paaiškinime reikia išdėstyti, kokio reikalavimo ar įsipareigojimo ir dėl kokių priežasčių, susijusių su oro sąlygomis, negali būti laikomasi.
 
Nepalankios oro sąlygos gali turėti įtakos mokėjimo prašymo pateikimo terminui, verslo plane numatytų rodiklių pasiekimui, jei veisiamas miškas – nustatytam galutiniam miško įveisimo terminui. Jei miškininkai dalyvauja investicinių priemonių veikloje, prašymuose atidėti mokėjimo prašymo teikimo terminą reikėtų paaiškinti, kokie darbai yra (buvo) stabdomi dėl ilgalaikio lietaus pasekmių. Pavyzdžiui, dėl šlapių miško plotų nėra (nebuvo) galimybės laiku atlikti miško atkūrimo, rekreacinės infrastruktūros objektų įrengimo, jaunuolynų ugdymo, pertvarkymo ar kt. darbų. Prie paaiškinimo gali būti pateikiama ir vaizdinė medžiaga.
 
Jei veisiantys mišką paramos gavėjai dėl ilgalaikio lietaus patiria nuostolių dėl neprigijusių sodinukų, jiems gali būti skiriama kompensacija. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į miškų plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srities „Miško veisimas“ įgyvendinimo taisyklėse numatyta, kad paskelbus ekstremaliąją situaciją įveistam, bet ekstremaliojo įvykio pirmaisiais želdinių ir (arba) žėlinių augimo metais pažeistam miškui atsodinti teikiama miško įveisimo išmokos dalis, proporcinga įveisto miško plotui, kuriame miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę.
 
Pasirašyti paaiškinimai bei kiti dokumentai gali būti siunčiami el. paštu dokumentai@nma.lt, taip pat pasirašytus paaiškinimus su priedais popierine forma galima pateikti tiesiogiai NMA arba atsiųsti paprastu ar registruotu paštu adresu: Blindžių g. 17, 08111 Vilnius.
 
 
NMA padėkojo diskusijos dalyviams už aktyvų dalyvavimą renginyje bei pateiktus pasiūlymus, kurių įgyvendinimas artimiausiu metu bus numatytas agentūros parengtame veiksmų plane. Primename, kad pasiūlymus paramos administravimo tobulinimui visada galima teikti el. paštu partneris@nma.lt

 


LMSA paskyroje soc.tinkle Facebook galite peržiūrėti video transliacijos įrašą iš apskrito stalo metu vykusios diskusijos:

NMA kolektyvui įteikėme eglutę, linkėdami papuošti sulaukus šv.Kalėdų, o vėliau pasodinti, kad dar ilgus metus džiugintų savo žalumu: