Naujienos
*Pagrindinė miškų gaisrų priežastis – neatsakingas žmonių elgesys
Aplinkos ministerija informuoja: įsivyravus karštiems ir sausiems orams, šalyje daugėja miško gaisrų. Dabar miškuose vyrauja trečia jų gaisringumo klasė, o vietomis – net ketvirta. Šiemet iki liepos 11d., Generalinės miškų urėdijos duomenimis, kilo 139 miško gaisrai. Jų metu išdegė 27,8 ha miško. Didžiausias gaisras, apėmęs 1,8 ha ploto, užfiksuotas Kuršėnų miškų urėdijos Pavenčių girininkijos privačiame miške.
Kasmet Lietuvoje kyla per 600 miško gaisrų, išdega apie 300 ha medynų. Vien valstybiniams miškams kasmet padaroma žala siekia pusę milijono litų. Priešgaisrinei miškų apsaugai urėdijos kasmet išleidžia apie 3-4 mln. litų. Praktiškai beveik visus miško gaisrus sukelia žmonės, kurie neatsargiai ir neatsakingai elgiasi su ugnimi.
Miško gaisrai per trumpą laiką sunaikina ne tik medžius. Viename degančio miško hektare žūva 6–7 mln. dirvožemyje gyvenančių mikroorganizmų, daugybė vabzdžių, paukščių, augalų. Derlingiausias dirvožemio sluoksnis atsikuria tik per trejus ketverius metus.
Aplinkos ministerija kviečia visuomenę saugoti žaliąjį Lietuvos turtą, miške labai atsargiai elgtis su ugnimi. Pastebėjus gaisrą, būtina jį tuoj pat gesinti, o jeigu tai neįmanoma, – nedelsiant skambinti į artimiausią miškų urėdiją, girininkiją ar Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą.
www.am.lt