Naujienos

2017 - 02 - 25

LMS neeiliniame suvažiavime urėdijose dirbantys miškininkai pagrasino visuotiniu streiku

Šį šeštadienį valstybinėse miškų urėdijose dirbantys miškininkai susirinko į neeilinį suvažiavimą Raudondvaryje (Kauno r.). Apie 300 suvažiavimo dalyvių paskelbė, kad surengs visuotinį įspėjamąjį streiką, jeigu šalies Vyriausybė iki kovo 8 dienų nepradės derybų dėl valstybinių miškų valdymo reformos. Aplinkos ministerija pasiryžusi šiuo metu esančias 42 urėdijas pertvarkyti į vieną valstybės valdomą įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“ su 25 padaliniais visoje šalyje.

Valdančiajai koalicijai rimtu išbandymu gali tapti daug prieštaringų vertinimų ir aistringų diskusijų sukėlusi valstybinių miškų valdymo reforma. Koalicijos partneriai – socialdemokratai – ir urėdai piktinasi, esą reforma naudinga stambioms verslo grupėms. 

Suvažiavime dalyvavusio Aplinkos ministro Kęstučio Navicko pasisakymas:


Miškininkai teigia palaiką permainas, tačiau siekia Lietuvos interesus geriausiai tenkinančios valstybės miškų politikos. Siekiama, jog Aplinkos ministerija parengtų kaštų ir naudos analize grįstą profesionalią valstybinių miškų valdymo reformą. Kurioje aiškiai būtų įvardinti būsimos reformos tikslai, atliktos visų galimų reformos alternatyvų ekonominis pagrindimas, įvertintos galimos neigiamos socialinės ir kitos reformos pasekmės.

Nuotr.: LMS prezidentas Edmundas Bartkevičius ir Aplinkos ministras Kęstutis Navickas

„Mes esame Lietuvos valstybės pareigūnai, paskirti rūpintis Lietuvos valstybės miškais. Aukščiausių valstybės pareigūnų buvome apšmeižti, išvadinti sovietmečio paveldu ir paversti savo tėvynės priešais, nenorinčiais permainų ir geresnio gyvenimo. Atvirai ir garsiai sakome - norime permainų, skaidrumo ir didesnio efektyvumo. To siekiame visą nepriklausomybės laikotarpį“, - po suvažiavimo išplatintame pranešime cituojamas Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Edmundas Bartkevičius.

Rezoliucija pirmadienį bus išsiųsta LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui, Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, politinių partijų lyderiams ir suvažiavime dalyvavusiam Aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui.

LRT TV 2017-02-25 laidos PANORAMA reportažą peržiūrėti galima LRT Mediatekoje čia...>>>

Imtis miškų reformos valdančiuosius ragina ir opozicijos esantys konservatoriai, ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pabrėžė,  kad valdantieji turi parodyti valią pertvarkydami urėdijas – vieną iš kovos su korupcija simbolių.

LRT TV 2017-02-25 laidos ŽINIOS reportažą peržiūrėti galite čia...>>>


Suvažiavimo delegatai (dalyvavo 325 iš 340) priėmė du dokumentus:  Rezoliuciją ir Kreipimąsi į aukščiausius šalies vadovus.

Kreipimąsi miškininkai priiminėjo dar dalyvaujant Aplinkos ministrui [LMS neeilinio suvažiavimo pareiškimo tekstas čia...>>>]. Jo esmė- LMS neeilinis suvažiavimas reikalauja sustabdyti Aplinkos ministerijos inicijuojamą valstybinių miškų valdymo reformos vykdymą. LMS suvažiavimas yra už nuosaikią ekonomiškai pagrįstą valstybinių miškų valdymo pertvarką, t.y. siūlo suformuoti ekonomiškai stabilias optimalaus dydžio miškų urėdijas ir išsaugoti jų ekonominį savarankiškumą. Tai įgalins dar labiau padidinti miškų urėdijų veiklos efektyvumą, turto grąžą valstybei su minimaliomis socialinėmis pasekmėmis.

O emocingą Reoliuciją [daug kam netikėtai] pateikė ir papunkčiui priėmė vėliau, dėl šio dokumento reikalingumo kilo nemenka diskusija.

Lietuvos miškininkų sąjungos neeilinis suvažiavimas

REZOLIUCIJA

2017 m. vasario 25 d.

1. Kreiptis į Lietuvos Respublikos Seimą, Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl aplinkos ministro Kęstučio Navicko, Aplinkos ministerijos kanclerio Roberto Klovo, gamtos apsaugos ir miškų departamento direktoriaus Donato Dudučio, dirbančių aplinkos ministro sudarytoje darbo grupėje, vykdančioje valstybinių miškų valdymo reformą, duomenų patikrinimo ar nėra Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo pažeidimo, susijusio su artimais asmenimis, taip pat privačiais ir viešaisiais interesais susijusiais su medienos perdirbimo įmonėmis Lietuvoje ir užsienyje ( Latvijoje), taip pat įvertinti ar minėti asmenys, priimdami sprendimus dėl valstybinių miškų valdymo reformos elgėsi nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atliko tarnybines pareigas ir ar teisės aktų nustatyta tvarka ir priemonėmis vengė interesų konflikto ir elgėsi taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra.

2. Kreiptis į LR Seimo antikorupcijos komisiją ir teisėsaugos institucijas siekiant išsiaiškinti ar Valstybinių miškų valdymo reformą vykdantis aplinkos ministras ir kiti reformą organizuojantys asmenys nėra susiję su Lietuvos ir užsienio medienos verslo įmonių interesų tenkinimu, neatstovauja jų interesams ir ar jų veikloje, susijusioje su valstybinių miškų reforma, nėra galimų korupcijos apraiškų, ar kitų nusikalstamų veikų.

3. Pasiūlyti LR Vyriausybei sustabdyti nekompetentingai ir neskaidriai vykdomą Valstybinių miškų valdymo reformą, sudaryti LR Vyriausybę atstovaujančią derybinę grupę kilusiems nesutarimams tarp LR Vyriausybės ir Lietuvos miškininkų sąjungos, LMPF ir visuomenės spręsti.

4. Atkreipti LR Vyriausybės dėmesį į tai, kad LR Vyriausybei iki 2017-03-08 nepradėjus derybų su Lietuvos miškininkų sąjunga, LMPF ir visuomenės atstovais dėl kilusių nesutarimų, susijusių su nekvalifikuotai ir neskaidriai vykdoma valstybinių miškų valdymo reforma, Lietuvos miškininkų sąjunga, LMPF, visuomenės atstovai apie galimai neskaidrią LR Vyriausybės veiklą reformuojant valstybinių miškų valdymą informuos atitinkamas Europos sąjungos institucijas, tarptautines organizacijas, užsienio šalių ambasadas ir paskelbs įspėjamąjį visuotinį streiką bei gindami savo teises imsis kitų aktyvių įstatymais numatytų teisėtų veiksmų.

 [Aplinkos ministerijos pirma reakcija į Rezoliuciją-čia...>>>]


Kiti žiniasklaidos pranešimai:

Lietuvos ryto TV reportažas: čia...>>>

"Ūkininko paterėjo" 2017-02-28 straipsnis čia...>>>

Neeilinio suvažiavimo dalyvių nuotraukos: