Naujienos

2017 - 01 - 18

Aplinkos ministras EBPO atstovams pristatė planus konsoliduoti valstybinių miškų ūkio valdymą

Šį antradienį (2017-01-18) aplinkos ministras Kęstutis Navickas susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) misijos, skirtos aptarti rekomendacijų dėl valstybės valdomų įmonių įgyvendinimą, ekspertais. Susitikime aplinkos ministras pristatė planuojamą valstybinio miškų ūkio konsolidavimo į vieną valstybinių miškų valdymo įmonę projektą,- informuoja www.am.lt.

Svarbiausi numatomos pertvarkos etapai – 42 valstybės įmonių miškų urėdijų ir VĮ „Valstybinis miškotvarkos institutas“ sujungimas į vieną valstybinių miškų valdymo įmonę, nepriklausomos valdybos šioje įmonėje suformavimas, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos likvidavimas.

EBPO ekspertus aplinkos ministras informavo, kad praėjusią savaitę buvo paskelbta valstybinio miškų ūkio pertvarkos vizija ir pradėtos konsultacijos su numatytomis pertvarkyti įmonėmis ir įstaigomis, darbuotojų profesinių sąjungų atstovais, kitais socialiniais partneriais ir visuomene. Susitikime taip pat aptarti konsolidavimo projekto įgyvendinimo terminai ir su juo susijusių darbų planas. Įgyvendinus valstybinio miškų ūkio pertvarką, bus užtikrintas valstybinio miškų ūkio sektoriaus valdymo skaidrumas, ilgalaikis ekonominis stabilumas ir gyvybingumas.

Sausio 18–19 dienomis Lietuvoje vyksta EBPO atstovų misija. Misijos tikslas – išsamiai susipažinti su Lietuvos pažanga įgyvendinant EBPO rekomendacijas, susijusias su valstybės valdomų įmonių valdymo tobulinimu. Lietuva, siekdama narystės EBPO, įsipareigojusi iki 2018 m. I ketv. pabaigos optimizuoti valstybės įmonių miškų urėdijų veiklą ir valdymą.


2015 metų balandžio 9 dieną EBPO Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas pakviesti Lietuvą pradėti stojimo į organizaciją procesą. Oficialus sprendimas paskelbtas tu pačių metų birželio 4 dieną EBPO Ministrų Taryboje. Liepos mėnesį EBPO patvirtino individualų stojimo į organizaciją veiksmų planą, kuriame išdėstyti reikalavimai Lietuvai ir tolesnės stojimo sąlygos. Šiuo metu vyksta spartūs plano vykdymo darbai, atsižvelgiant į EBPO teikiamas rekomendacijas.

Šiuo metu EBPO iš viso vienija 35 šalis. Svarbiausi EBPO tikslai − remti ekonomikos augimą, skatinti užimtumą, gerinti gyvenimo lygį, palaikyti finansinį stabilumą, padėti kitų šalių ekonomikos vystymuisi, prisidėti prie pasaulinės prekybos plėtojimo. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo garantas, į ją atsižvelgiama teikiant vyriausybėms paskolas, planuojant ilgalaikes investicijas.