2016 - 07 - 28
Neatsakingai su ugnimi besielgiantys miško gėrybių rinkėjai- grėsmė miškams
Gana lietinga liepa buvo išsigelbėjimas miškininkams, nes miškų gaisringumas buvo sumažėjęs. Tačiau atkeliavus sausiems orams, o dar ir prasidėjus grybavimo sezonui, didėja ir miškų gaisrų pavojus. Bene didžiausią nerimą miškininkams kelia būtent neatsakingi miško gėrybių rinkėjai, rašo 2016 07 28 "Vakaro žinios" Aidos Valinskienės straipsnyje "Neatsargūs poilsiautojai ir grybautojai - didžiausia grėsmė miškams".
[...] Miškininkų teigimu, didžiąją dalį gaisrų miškuose sukelia miško lankytojai - gamtos reiškinių ar kokie nors techniniaidalykai labai retai tampa gaisrų priežastimi. Dauguma gaisrų kyla dėl neatsargaus ar neatsakingo žmonių elgesio - ne vietoje kūrenamų ar neužgesintų laužų, numestų degtukų, nuorūkų ar pan.
„Kažkodėl niekam nekyla mintis kurti ugnį degalinėje. Tačiau miške, nors miškininkai ir ragina žmones elgtis atsargiai, saugoti mišką nuo gaisrų, dažnai apie tai pamirštama. Tad vienintelis būdas pasiekti, kad miško lankytojų sukeliamų gaisrų būtų kuo mažiau, - ugdyti žmonių supratingumą ir nepakantumą elgesiui, kuris daro žalą gamtai“, - sako Generalinės miškų urėdijos Miško atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Darius Stonys.
Generalinės miškų urėdijos duomenimis, pernai Lietuvos miškuose įvyko 247 gaisrai, ugnis pažeidė apie 71 ha miško. Šiemet per septynis mėnesius jau yra kilę beveik 90 gaisrų, pažeista per 25. ha miško.
Paskaičiuota, kad dėl pernai kilusių gaisrų valstybiniuose ir privačiuose miškuose vien gamtai buvo padaryta per 44 tūkst. eurų žalos.[...]
Gerb.miško lankytojai, elkitės miške atsakingai. O pastebėję miške beįsiplieskiantį gaisrą, kol ugnis neišplito, pasistenkite jį užgesinti. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais ar užtrypiant kojomis, galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.