Naujienos

2016 - 04 - 16

Ambasadoriaus Vygaudo Ušacko kalba LMSA XIX Generalinėje Asamblėjoje.Video.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad prie LMSA prisijungė neeiliniai miškų savininkai: ambasadorius Vygaudas Ušackas, LR Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrejus Stančikas ir ARVI grupės viceprezidentas Alfonsas Tamošiūnas.
Europos Sąjungos ambasadorius Maskvoje  ir delegacijos Rusijos Federacijoje vadovas Vygaudas Ušackas penktadienį, balandžio 15 d., VSTT Nacionaliniame lankytojų centre (Antakalnio 25, Vilniuje) surengtoje Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) XIX -oje Generalinėje Asamblėjoje ne tik pasakė įspūdingą kalbą, bet ir pareiškė norą tapti asociacijos nariu.

Aukštas diplomatas jau daugiau kaip 15 metų yra privataus miško savininkas, ūkininkas, Utenos raj. šalia Indrajų ežero atgautoje 127,5 ha senelio žemėje pasodinęs ir auginantis 25 ha eglučių jaunuolyną.

Padėjojęs už kvietimą, ambasadorius V.Ušackas kreipėsi į miškų savininkus, susirinkusius į LMSA Generalinę Asamblėją: "Esu vienas iš Jūsų."

Nors profesija- diplomatas, tačiau V.Ušackas pasisakė turintis privataus verslo patirties:

-dažytojas 1982-ais;
-traškučių gamyba 1988-89m,
- ūkininkas, turėjo medžioklės ūkį iki kol (socdemai…, net su AtA Algirdu Mykolu Brazausku dėl to ginčyjosi privačiai) įvedė aprbojimus dėl minimum 1 000 ha…;
- pasodino ir augina 25ha  eglučių jau 15 metų.

Ambasadorius vaizdžiai apibūdino, kad "Nėra nieko maloniau nei džiaugtis  tuo ką išauginai: vaikai ir miškas".

V.Ušasckas vadovaujasi Lietuvos vizija: Aukščiausiasis yra suteikęs žmonėms neatimamas teises į gyvybę, nuosavybę ir laimės siekimą. Valdžia sukurta tam, kad apsaugoti šias laisves.  Jos piliečių pareiga- layiktis įstatymų, mokėti mokesčius, ginti savo valstybę, o ši, savo ruožtu, privalo apsaugoti žmogaus teises ir laisves. Tai yra laisvos, saugios, klęstinčios ir laimingos Lietuvos sėkmės raktas.

Aukštas diplomatas priminė, kad gyvename tarpusavio susijusiame, sudėtingame ir ginčyjamame pasaulyje:

- Lietuva yra ES- didžiausios Pasaulio ekonomikos,"lifestyle superpower" nare. ($16.58 trilijonų BVP, daugiau nei pusės milijardo rinkos dalis, sukurianti 23.1% Pasaulio BVP = palyginimui Rusijos BVP yra $2,2trln = 2,8% Pasaulio BVP)

- Esame galingiausio karinio aljanso- NATO nare. NATO karinis biudžetas $900mlrd per metus, Rusijos - apie $90mlrd; NATO karinės pajėgos 3,3 mln, o Rusijos- 770,000)

- Išliekame Rusijos kaimynai, kurios veiksmai Ukrainos atžvilgiu kelia grėsmes ir mūsų saugumui. 140mln vartotojų rinka, 3-ia didžiausia ES prekybinė partnerė, energetikos šaltinių nešėja (ES 35% (~120bcm) visų dujų importo iš Rusijos Federacijos), atominio ginklo turėtoja, JTO Saugumo Tarybos narė. BRICS narė, Euroazijos Sajungos iniciatorė.

- Esame labiau susieto pasaulio dalis:

1.  Technologijų revoliucijos
2. Beprecedentinio tarptautinis mobilumas: turizmas ir migracija
3. Laisva prekyba ir kapitalo judejimas
4. Klimato kaita, energetiniu resursų diversifikacija.
5. Šilko kelias

- Pasaulyje, kur ginčijama nusistovėjusi tvarka:

1. Rusijos neteiseta Krymo aneksija, Rytu Ukrainos destabilizavimas
2. "Nevalstybinių grupuočių", ISIS/Daesh), Al Qaeda, Boko Haram and al-Shabaab ekstremizmo, radikalizmo plitimas, dėl:

  • - Skirtingo politinio Islamo interpretacijos, shiitų ir sunitų priešpriešos
  • - Nestabilumas, politines, saugumo krizės Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose: Libija, Sirijos, Irako, Jemenas. Afganistanas

Ušackas

Ką daryti?

Ambasadorius V.Ušackas pabrėžė, kad reikia:

1.    Mastyti globaliai, veikti lokaliai.
2.    Ekonominio konkurencingumo, finansinio, energetinio ir pilietinio atsparumo didinimas.
3.    Investavimas į gynybą.
4.    ES vienybė, solidarumas su JAV
5.    Ryšių palaikymas , selektyvus bendravimas su Rusija, ten kur yra mūsų interesai.
6.    Svarbiausia- daryti, tai kad Lietuvoje būtų sukurtos geriausios sąlygos, (gerbiant privačią nuosavybę) plėtoti verslą, investicijas, kurti geriausią švietimo ir sveikatos apsaugos sistemą, puoselėti atsakingą ir atjaučiančią visuomenę.

Apie miškų savininkus:

Lietuvoje ES mąstu yra labai daug smulkiųjų miško savininkų (virš 250 tūkst. žmonių Lietuvoje turi miško nuosavybės). Jūsų veikla, nuoširdus darbas puoselėjant, rūpinantis savo nuosavybe - esminis parametras, kuriuo matuojama miškininkystė ir jos svarba mūsų valstybėje bei ES. Nuo kiekvieno iš šių savininkų, taigi ir nuo juos vienijančios asociacijos priklauso tai, kaip būsime traktuojami ES lygiu ir pasaulyje.

- Tarptautinės institucijos ne kartą gyrė Lietuvą už miškų puoselėjimą. Tai laurai jums, o ir visai Lietuvai dėl darbo ir valstybės institucijų slenksčių minimo.

- Pagarba miškininkų nuosavybei. Privati nuosavybė - pagrindinis stimulas, leidžiantis puoselėti miškus ir jais rūpintis. Tai esminė kryptis, turinti vienyti visus miškininkus, valstybei sukuriant palankias tam salygas ir lanksčią įstatyminę bazę.

- Mediena - vienas pagrindinių bioenergetikos, atsinaujinančių energijos šaltinių. Išmintingas jos naudojimas leistų valstybei iš esmės tausoti resursus, o miškininkams - tai būtų paskata tobulėti, dirbti, investuoti į modernias technologijas miško pramonėje. Tai dar viena sritis, kur miškininkai - itin svarbūs veikėjai .

LMSA GA2016 tenkino Vygaudo Ušacko pareiškimą tapti LMSA nariu.

************************
Ambasadorius Vygaudas Ušackas – teisininkas, diplomatas, politikos ir visuomenės veikėjas, ilgus metus atstovaujantis Lietuvai, Europos Sąjungai, NATO. Tuo pačiu jis ir aktyvus miško savininkas, surandantis laiko tiek naujų miškų įveisimui, tiek miško priežiūrai.

Vygaudas Ušackas gimė 1964 m. Skuode. 1990 metais baigė Vilniaus universiteto Teisės fakultetą, kur įgijo teisininko kvalifikaciją. Tais pačiais metais politikos mokslų ir tarptautinės ekonomikos žinias gilino Oslo universitete Norvegijoje. 1991 m. stažavosi Arhus universitete Danijoje, politikos mokslų srityje.

1991 metais V. Ušackas pradėjo darbą LR Užsienio reikalų ministerijoje. Po metų jis paskiriamas patarėju Lietuvos misijoje prie Europos bendrijos ir NATO, o 1996 m. jau dirbo Užsienio reikalų ministerijos Politikos departamento vadovu. Nuo 1999-ųjų – viceministras, vėliau – ir vyriausias stojimo į Europos Sąjungą derybininkas, ambasadorius ypatingiems pavedimams.

2001 m. ženklina V. Ušacko diplomatinės karjeros pradžią. 2001 m. prasidėjo penkerių metų laikotarpis einant LR nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Meksikoje pareigas. 2006 m. Vygaudas Ušackas paskiriamas Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje.

2008 m. V. Ušackas patvirtinamas XV-tosios Vyriausybės Lietuvos diplomatijos vadovu – Užsienio reikalų ministru. Prabėgus dvejiems metams – 2010 m. – jis skiriamas Europos Sąjungos specialiuoju pasiuntiniu ir Bendrijos misijos vadovu Afganistane. Nuo 2013 m. rugsėjo iki dabar V. Ušackas yra Europos Sąjungos atstovas ir delegacijos Rusijos Federacijoje vadovas.