Naujienos
Visuotiniame Paryžiaus klimato kaitos susitarime- dėmesys miškams
Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijoje COP21 Paris, vykusioje nuo 2015-11-30, pasiektas istoriškai svarbus susitarimas dėl kovos su klimato kaita tikslų. Po užsitęsusių derybų gruodžio 12 d. šalims pavyko patvirtinti svarbų teisiškai privalomą visuotinį klimato kaitos Paryžiaus susitarimą, kuris apima 195 išsivysčiusių ir besivystančių šalių išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo įsipareigojimus. Jau dabar akivaizdu, kad šis susitarimas turės didesnį poveikį, nei žymusis 1997 m. Kioto susitarimas.
Ambicingas ir subalansuotas susitarimas yra pirmasis XXI amžiaus daugiašalis susitarimas, kuris nustato globalių veiksmų planą siekiant išvengti pavojingų klimato kaitos padarinių, ribojant pasaulinės temperatūros didėjimą. Bus siekiama, kad Žemės temperatūra iki 2020-ųjų metų nepadidėtų daugiau kaip 2°C ir būtų siekiama neleisti planetos temperatūrai pakilti daugiau nei 1,5oC; palyginti su priešindustriniu laikotarpiu (1750 m.)
Istoriniu susitarimu numatyta stengtis kas penkerius metus išanalizuoti šalių progresą, padarytą mažinant šiltnamio efektą skatinančių dujų emisijas, ir nustatyti naujus tikslus.
Paryžiaus susitarime atkreiptas dėmesys į miškų svarbą klimato sistemoje, tad tropikų šalims numatytas atlygis už gerus rezultatus puoselėjant savo miškus.
Besivystančioms šalims kas metus iki 2020-ųjų bus skiriama 100 mlrd. USD, kad jos galėtų įveikti klimato kaitos padarinius ir pačios mažinti taršą. Įsipareigota teikti finansavimą ir po 2020-ųjų.
Su pilnu visuotinio klimato kaitos Paryžiaus susitarimo tekstu susipažinti galima čia...>>>