Naujienos

2015 - 05 - 19

VŽ; 42 urėdijas „įcementavę“ Seimo nariai užsimojo panaikinti GMU

Seimo narys socialdemokratas Andrius Palionis – vienas pataisos dėl nekintamo 42 miškų urėdijų skaičiaus įrašymo į Miškų įstatymą autorių, įregistravo pasiūlymą panaikinti Generalinę miškų urėdiją(GMU). Seimui atmetus prezidentės veto balsų dauguma praėjusią savaitę, socialdemokratas Algimantas Salamakinas, Seimo Aplinkos komiteto pirmininkas, pareiškė, kad iš posto turėtų trauktis ir p. Prūsaitis, esą jis neįsivaizduojąs, ar po šio balsavimo p. Prūsaitis „galės likti savo pareigose“,- 2015-05-19 temą analizuoja dienraštis "Verslo žinios".

[...]

Rimantas Prūsaitis, generalinis miškų urėdas, vakar abejojo, ar pasiūlymas naikinti GMU apskritai bus įtrauktas į Seimo darbotvarkę.

Linas Jonauskas, už valstybės miškų ūkio politikos įgyvendinimą atsakingas aplinkos viceministras, sakė, kad jam „plika akimi“ matyti, jog tokia pataisa gali sukelti interesų konfliktą, todėl apskritai prieš ją svarstant būtina, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliktų antikorupcinį tokių pataisų vertinimą.

„VMT pavesti visas funkcijas būtų absurdiška. Ta pati įstaiga negali išduoti leidimų kirsti mišką, pati tą mišką kirsti ir dar kontroliuoti visą procesą“, – sakė p. Prūsaitis.

Seka, kur dingsta miškas

Ponas Prūsaitis neatmeta, kad prieš kurį laiką įsteigta mobilioji kontrolės grupė GMU ir jos atliekamas darbas galėjo prisidėti prie Seimo sprendimų, nukreiptų prieš valstybinių miškų ūkio pertvarką. Mobilioji grupė įsteigta šiemet pagal pernai STT pateiktą pažymą dėl galimų įvairiausių neskaidrios veiklos apraiškų urėdijose. VŽ dar pernai gegužę rašė, kad, VMT kontrolieriams nustačius, jog miškų urėdijose iškertama miško mažiau, nei reikalaujama pagal normatyvus, valstybė 2014 m. galėjo negauti iki 50 mln. Lt pajamų. Padėtis per metus ne ką pasikeitė. Pagal Aplinkos ministro patvirtintą normą siektina likvidinio tūrio normatyvinė išeiga, arba vadinamosios siektinos ribos, yra 83,6%, o pernai faktinis rodiklis siekė 72,9%. 15-oje urėdijų likvidinė tūrio išeiga nesiekė net 70%. Jo teigimu, yra urėdijų, kur norma nevykdoma ir 30%, ir 40%, todėl kyla klausimų, kodėl taip yra. „Kėdainių, Pakruojo, Jonavos urėdijose rasta didelių trūkumų. Aš per pusmetį surašiau penkiems urėdams papeikimus ir dar penkiems pastabas. Tad, žinote, čia ir verda viskas, bet aš už savo nuomonę ir sprendimus galiu bet kur atsakyti, jie nėra be pagrindo“, – sakė p. Prūsaitis.

Gali kreiptis į teismą

VŽ jau rašė, kad premjeras Algirdas Butkevičius minėtą pataisą įvardijo kaip antikonstitucinę ir neatmetė, kad Vyriausybė pati kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT), kad šis pateiktų išvadą, ar neprieštarauja Konstitucijai Seimo patvirtintas įstatymas dėl 42-ų miškų urėdijų įteisinimo Lietuvoje. Ponas Butkevičius šią savaitę išvykęs į Kazachstaną, jis tikisi, kad jau penktadienį jo teisininkai turės pateikę savo išvadas šiuo klausimu. Vakar dienraštį Vyriausybėje informavo, kad kol kas sprendimo dėl Vyriausybės kreipimosi į KT nėra. Įstatymas numato 4 mėnesių nagrinėjimo ir nutarimo priėmimo terminą, tačiau tame pačiame įstatyme nurodoma, kad KT gali nutarti dėl kitų terminų. Pačiame KT paaiškino, kad kreipiantis Vyriausybei būtų taikoma įprastinė svarstymo procedūra: Teismas paskirtų teisėją, kuris per 7 dienas įvertintų, ar kreipimasis atitinka visus reikalavimus, ir tik paskui imtųsi minėto įstatymo vertinimo.

[...]


Plačiau skaitykite "Verslo žinių" žurnalisto Daliaus Simėno 2015-05-19 publikuojamame straipsnyje "42 urėdijas „įcementavę“ Seimo nariai nesustoja" čia...>>>