Naujienos

2015 - 05 - 13

Seime -paruošiamieji darbai rengiantis atmesti Prezidentės veto dėl urėdijų skaičiaus

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas šiandien vienbalsiai nusprendė atmesti Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl Miškų įstatymo pataisų. Šalies vadovei pasirodė nepriimtina nuostata, kad įstatymu būtų įtvirtintas nekintantis 42-iejų urėdijų skaičių. Panašios pozicijos laikosi ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, informuoja portalas Grynas.lt

Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis pritarė Prezidentės pataisoms ir įvardijo, kad egzistuoja neefektyviai veikiančių urėdijų, kurias išlaiko geriau veikiančios urėdijos. Be to, urėdijų stambinimas nepaliestų miško darbuotojų, o tik biurokratinį aparatą. Dėl to padidėtų ir pačių miško darbuotojų atlyginimai.

Šiai dienai Lietuvoje nėra nei vieno miškininko, kuris nesutiktų, kad reikia kažką daryti. Tvirtai galiu pasakyti, kad jeigu nieko nebus daroma Lietuvos miškuose, bus katastrofinių reiškinių. Urėdijos nenaikinamos, o su visa savo teritorija jungiamos prie pagrindinės urėdijos. Dabar vyksta balaganas: nėra kontrolės, organizavimo, skirtumai tarp atlyginimų didžiuliai, geriausios urėdijos moka daugiausiai, mažiausios nieko nepasiekia. O jeigu dabar į įstatymą įdedame 42 urėdijas, žaisime taip, kad vienos urėdijos gelbės tas, kurios nieko nepasiekia. Dabar Lietuvoje yra įteisinta sovietmečio sistema, kurią reikia išgyvendinti“, - sakė R. Prūsaitis.

Lietuvos miškininkas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, Aleksandro Stulginskio universiteto profesorius Antanas Juodvalkis miškininkų atstovų vardu kvietė Seimo narius atmesti Prezidentės veto.

„Yra trūkumų urėdijose, tačiau daug dalykų galima pataisyti nedarant kardinalių reformų. Nei viena urėdija nebankrutavo, kaip buvo žadėta, ir kol kas nesiruošia. Urėdijų stambinimo tikrai nereikia. Šiuo metu visa miškininkų visuomenė dėkinga Seimui, kad įtvirtino urėdijų skaičių“, - kalbėjo profesorius.

[...]
Antradienį Prezidentės veto atmetė ir Seimo Kaimo reikalų komitetas. Ketvirtadienį , 2015-05-14, Seimas iš naujo balsuos dėl siūlomų pataisų. Jeigu Seimo priimtame įstatyme ir toliau liks įtvirtintas 42 urėdijų skaičius, bus užkirstas kelias valstybės miškų ūkio reforma. Nebent tai sulauktų Seimo pritarimo.
[...]
 
Išsamiau skaitykite portale Grynas.lt  Birutės Davidonytės 2015-05-13 straipsnyje "Perspėjo apie Lietuvos miškų laukiančią katastrofą" čia...>>>