Naujienos

2015 - 04 - 19

LMSA XVIII -oji Generalinė Asamblėja surengta "Europos Parke"

2015 m. balandžio 17 d. (penktadienį) 11 val. "Europos parko" konferencijų salėje (Joneikiškių km.Vilniaus raj.) Lietuvos miško savininkų asociacija surengė kasmetinę ataskaitinę Generalinę Asamblėją, kurios metu aptarti praėjusių metų veiklos rezultatai, nubrėžtos ateinančių metų veiklos gairės.

Nuotr.: LMSA XVIII -osios Generalinę Asamblėją prmins "Europos Parke" pasodinta juodoji eglė, kurią išaugino vienas iš LMSA steigėjų Eduardas Mačys savajame medelyne

Diena prabėgo nepastebimai greitai.

Generalinės Asamblėjos dalyviai, išklausę LMSA pirmininko Algio Gaižučio 2014 m. veiklos ataskaitinį pranešimą ir Revizijos komisijos ataskaitą, ataskaitas patvirtino ir LMSA veiklą įvertino teigiamai, pritarė  ankstesnių LMSA rezoliucijų (pareiškimų) įgyvendinimo tęstinumui. Tuo pačiu konstatuota, kad  visuomeniniais pagrindais veikiančios asociacijos pajėgumų (1,5 etato) ir išteklių neužtenka deramu lygiu atstovauti ir koordinuoti privataus miškų ūkio reikalus.

Apibendrinę delegatų ir svečių pasisakymus apie privačių miško savininkų problemas, dabartinę privataus miškų ūkio formavimosi eigą, LMSA Generalinės Asamblėjos dalyviai pažymėjo, kad miškai užima 2, 2 mln.ha (~ 33,3%) Lietuvos teritorijos ir yra neatsiejama mūsų šalies kultūros, ekonomikos ir kaimo plėtros dalis. Kasmet miškų plotas vidutiniškai padidėja po 6 -9 tūkst. ha (daugiausia  privačioje žemėje). Per 50 metų faktinis medynų užimamas plotas padidėjo apie 0,5 mln. ha. Atgavus Nepriklausomybę privatus miškų ūkis ženkliai išsiplėtė- ~40 % miškų valdo 248 tūkst. privačių miškų savininkų. Tai dėsningas reiškinys šalyje, kuri Konstitucijoje įteisino privačią nuosavybę, kaip savo ūkio pagrindą (46 str.).  Tačiau Lietuvos privačių miškų savininkus neramina vis labiau didėjantys suvaržymų, draudimų ir apribojimų naudoti nuosavybę prisidengiant menamais viešaisiais interesais ar gamtosauga, nesitariant su savininkais ir nesuteikiant teisingo atlygio, mastai.

LMSA administracijos vadovė Neringa Šidlauskaitė (nuotr.kairėje) registravo  gausų būrį Generalinės Asamblėjos delegatų ir svečių

Lietuvos privatus miškų ūkis turi didelį poveikį kaimo plėtrai (įdarbinimas, pajamos, verslumo didinimas, infrastruktūros plėtra, gamtinės aplinkos gerinimas). Tas indėlis gali būti ženkliai didesnis, jei draudimų ir baudimų bei papildomo apmokestinimo politika būtų keičiama į subalansuoto ūkininkavimo skatinimą, visokeriopai remiant aktyvius miškų savininkus. Privačiuose miškuose yra dideli nepanaudojamo biokuro ištekliai. Būtina remti sąžiningų piliečių pasiryžimą dirbti Lietuvai, užtikrinti teisėtai įgytos privačios nuosavybės apsaugą, griežtai atmetant bet kokius populistinius kėslus atkurti „visaliaudinę“ nuosavybę.

     
Padėkojome už  nuotaikingas dainas Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos solistėms (nuotr.išdešinės į kairę): mažajai Liepai Mikaliūnaitei, Urtei Lidžiūtei, Radvilei Raubaitei ir jų mokytojai Vilhelmai Mončytei.

Apsvarstytos rezoliucijos: Dėl ūkininkavimo privačiuose miškuose specifikos, Dėl mokesčių, Dėl valstybinėje tarnyboje dirbančių miško savininkų-miškininkų bei aplinkosaugininkų įsijungimo į LMSA veiklą; Dėl aplinkosauginių draudimų ir kompensacijų  už ūkinės veiklos ribojimus;  Dėl „hibridinio karo“ prieš privačią nuosavybę ir privatų verslą.

Generalinės Asamblėjos dalyviai, išklausę LMSA pirmininko Algio Gaižučio 2014 m. veiklos ataskaitinį pranešimą ir Revizijos komisijos ataskaitą, ataskaitas patvirtino ir LMSA veiklą įvertino teigiamai

[bus papildyta vėliau]

LMSA inf.