Naujienos

2015 - 02 - 07

LMSA Valdybos posėdis Rokiškio raj. Taručių k.

Šį penktadienį Lietuvos miško savininkų asociacija (LMSA) Valdybos posėdį surengėme Rokiškio raj. Taručių kaime įsikūrusio Valdybos nario Raimundo Nagelės valdose. Susipažinome su pažangiai besitvarkančio miškininko privačiais miškais, aptarėme aktualiausius asociacijos veiklos klausimus.

Ramioje vietoje, šalia Suvainiškio telmologinio draustinio ir prie pat sienos su Latvija esančioje Raimundo ir Jūratės Nagelių sodyboje jauku.  Miškų valdos išsidėstę arti namų, įrengtas vynuogynas, veikia kaimo turizmo sodyba „Roksala“.

"Visada supratau kad efektyviausiai, našiausiai, galų gale, lengviausiai tvarkytis yra vientisame masyve ar tam tikrame ploto vienete. Todėl eilę metų siekiau kuo nuosekliau tai įgyvendinti ir tai manau pavyko", - papasakojo miškininkas ir pavyzdingai besitvarkantis miško savininkas Raimundas Nagelė.

Aprodydamas naujai įveistus miškus ir gražiai tvarkomus jaunuolynus bei brandžius medynus, R.Nagelė pasakojo pradėjęs ūkį plėtoti nuo senelių ir tėvų žemės bei miško. Šiandien jis ūkininkauja vienoje Pandėlio girininkijoje. Jo senelių ir tėvų šaknys ir yra Rokiškio rajono Pandėlio apylinkės Čedasų, Suvainiškio miesteliai. Nuoširdžiai kalbėjo, kad  labai didžiuojasi galėdamas kurtis ir tvarkytis gimtinėje.

Apžiūrime išugdytą jaunuolyną. Arti namų, tad stirnos eglaičių stipriai nenuskabo. R.Nagelė: Miškuose labai svarbu tęstinumas. Tikiuosi, kad bent vienas mano sūnų bus miškininkas, nors darbo būtų abiems.

Vykdant miško priežiūros ir kirtimo darbus, didžiulė problema yra darbo jėga. Labai trūksta motyvuoto jaunimo. Greitai jaunas žmogus kaime bus retenybė.

   

 "Per šiuos keturis  metus supratau, kad tai labai atsakingas darbas, reikalaujantis žinių, kruopštumo ir sėkmės. Rokiškis turtingas  žvėrimis... (ne visada padeda ir repelentai...) Dažnai geriausius ketinimus pakoreguoja gamta, o kartais susiduriu su sunkiai suvokiamais mūsų pačių sukurtais barjerais",- dalinosi pastebėjimais miškininkas.

   

Pabendravome su puikais žmonėmis, gražioje aplinkoje, išsiskirstėme su džiugia nuotaika.

Ačiū dalyvavusiems.

-[bus papildyta]-