Naujienos

2014 - 08 - 14

Aplinkosaugininkai vaiko karves nuo vandens telkinių. Nustatytos didžiulės baudos.

Aplinkosaugininkai priversti nuo ežerų bei upių vaikyti karves ar kitus naminius gyvulius. Jei gyvūnai priartėja prie vandens, už tokį Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytą pažeidimą jų šeimininkai gali būti griežtai nubausti ženkliomis piniginėmis baudomis. Apie tai- 2014-08-14 išsamus straipsnis naujienų portale Grynas.lt "Karvėms baigėsi maudynių laikai"

[...]

Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 55 straipsnį, už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ir pakrančių juostos apsaugos režimo pažeidimus numatoma bauda piliečiams nuo 100 iki 500 litų. Jeigu pakartotinai padaromas toks pažeidimas, numatoma bauda nuo 200 iki 1000 litų. Be to, dar yra skaičiuojama žala aplinkai“, - apie gresiančią atsakomybę perspėja Aplinkos ministerijos Kraštovaizdžio skyriaus vyr. specialistas Gintautas Mečinskas.

Lietuvoje karvę galima nusipirkti ir už 1000 Lt, taigi gyvulys netyčia gali užtraukti šeimininkui praktiškai tokią pat baudą, kiek pats kainuoja.

[...] Aplinkos ministerijos pareigūnas portalui GRYNAS.lt patvirtino, kad pagal dabartinę tvarką vandens telkinio pakrantės apsaugos juostoje iš tikrųjų draudžiama ganyti gyvulius. Tačiau, jo teigimu, tai nėra vieninteliai ribojimai. Šioje zonoje taip pat negalima dirbti žemės arba elgtis taip, kad būtų ardoma velėna.

Įsigaliojus šiai taisyklei naminiai gyvuliai ne tik kad negali išsimaudyti vėsiame ežero ar upės vandenyje, bet netgi negali prie jo priartėti.

Pasidomėjus, koks atstumas turi skirti gyvulius nuo vandens, pašnekovas sakė, kad apsaugos juosta priklauso nuo vandens telkinio dydžio, šlaito statumo ir nuo to, ar telkinys patenka į miesto ribą. „Paprastai mažiausia juosta siekia nuo 2,5, o didžiausia – 50 metrų“, - tikino G. Mečinskas. Anot jo, didžiausios apsaugos juostos dažniausiai būna valstybės saugomose teritorijose.

[...]

Pilną žurnalisto Tomo Janonio straipsnį portale Grynas.lt skaitykite čia...>>>