* Apie Aplinkos apsaugos reikalavimus deginant sausą žolę...
Regioniniai aplinkos apsaugos departamentai informuoja apie Aplinkos apsaugos reikalavimus, deginant sausą žolę, nendres, šiaudus bei laukininkystės ir daržininkystės atliekas, bei kontroliuoja, kaip šių reikalavimų laikomasi.
Sausą žolę, nendres, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik sugrėbtas (surinktas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų. Jų deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti, užpilant vandeniu, smėliu ir panašiai.
Draudžiama: - deginti ražienas, taip pat nenupjautą ir nesugrėbtą (nesurinktas) žolę, nendres, javus ir kitas žemės ūkio kultūras;
- sugrėbtas (surinktas) žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekų krūvas deginti miškų gaisrams kilti palankiomis dienomis, tai yra, esant didesniam negu antros klasės miškų gaisringumui (šios sąlygos nustatomos meteorologinių tarnybų bei skelbiamos žiniasklaidos);
- sugrėbtas (surinktas) žoles, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekų krūvas deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose, esančiose arčiau kaip 100 metrų nuo miško, aukštapelkės ar durpingos vietos, taip pat miestuose ir miesteliuose;
- kartu su žole, nendrėmis, šiaudais, nukritusiais medžių lapais ir kitomis augalinės kilmės atliekomis deginti buitines, pramonines ir kitas atliekas.
Kai žolės, nendrių, šiaudų, nukritusių lapų bei kitų augalinės kilmės atliekų vieno deginimo metu deginamas kiekis viršija 5 kubinius metrus tūrio, apie deginimo vietą ir laiką ne vėliau kaip prieš vieną valandą telefonu privaloma pranešti artimiausiam Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padaliniui ir (ar) valstybinei miškų tarnybai (girininkijai).
Žemės savininkai, naudotojai ar valdytojai, pastebėję savo žemėje žolės, ražienų ar nesurinktų (nesugrėbtų) šiaudų gaisrą, nedelsdami privalo apie tai informuoti Valstybinę priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir valstybinę miškų tarnybą (girininkiją).
Asmenys, nesilaikantys šių reikalavimų, baudžiami ir privalo atlyginti aplinkai padarytą žalą.
Atliekų deginimas nesilaikant įstatymuose ar kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų užtraukia baudą piliečiams nuo 100 iki 200 litų ir pareigūnams - nuo 200 iki 400 litų.
Sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus, - užtraukia baudą piliečiams nuo 50 iki 400 litų ir pareigūnams - nuo 100 iki 500 litų.
Ražienų, taip pat nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio baudą piliečiams nuo 100 iki 500 litų ir pareigūnams nuo 200 iki 600 litų.
Žemės savininkų, naudotojų ir valdytojų nesiėmimas priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje, ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą - užtraukia baudą nuo 50 iki 300 litų.
Durpynų ir durpingų pievų deginimas užtraukia baudą nuo 150 iki 300 litų.
Nepranešimas priešgaisrinėms tarnyboms apie degančius durpynus užtraukia baudą nuo 100 iki 200 litų. Parengta pagal Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento inf. Žolės, ražienų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas, pažeidžiant nustatytus reikalavimus, užtraukia baudą nuo 100 iki 600 litų.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.