Naujienos

2014 - 01 - 21

Miško savininkai sutelkė jėgas: prie LR Seimo surengtas įspėjamasis piketas dėl mokestinės naštos privatiems miškams didinimo

Nuo pat ankstaus ryto, nepabūgę šaltų žiemos speigų, priešais LR Seimą esančiame skverelyje būriuojasi gausus miško savininkai atstovų įspėjamasis piketas. Pristigę kantrybės dėl valdžios savivaliavimo mokestinės politikos srityje, piketuotojai ragina parlamentarus atmesti  buldozeriu stumiamas priimti Miškų įstatymo pataisas, kuriomis siekiama įvesti naują 5 procentų mokestį privačių miškų savininkams ir jų valdytojams nuo visų gaunamų pajamų už nenukirstą mišką ir medieną.

Privačių miškų savininkai (~800 tūkst. privačių miškų savininkų ir jų šeimos narių) yra šokiruoti užmojo skubos tvarka, be platesnės diskusijos, nekreipiant dėmesio į LR Vyriausybės išvadą naujojo mokesčio klausimu, ne per mokesčių įstatymus, o Miškų įstatymo 7 str. 2 d. pataisa XIIP-1092(2) įvesti naują privačių miškų savininkams ir valdytojams mokestį - 5% įmoką nuo visų gaunamų pajamų už nenukirstą mišką ir medieną bendrosioms miškų ūkio reikmėms (papildomai prie šiuo metu miškų savininkų mokamo 15% gyventojų pajamų mokesčio).

 

 Siūlomas medienos žaliavos apmokestinimas iš privačių miškų savo esme yra analogiškas 5% akcizo mokesčio nuo apyvartos įvedimui. Negi privataus miškų ūkio veiklą tokiu drastišku apmokestinimu norima prilyginti alkoholio, cigarečių ar degalų verslams? 

Į piketą susirinkusius miško savininkai ir miškininkyste užsiimančių įmonių atstovai iš visos Lietuvos.

   

 

Jie vertina siekius neproporcingai apmokestinti privačių miškų valdytojus, kaip pastangas išguiti „privatininkus“ iš miškų ūkio (o verslą - trauktis iš Lietuvos), sudarant ekonomiškai nepatrauklias sąlygas gamybinei-komercinei veiklai privačiuose miškuose ir taip ribojant medienos pasiūlą rinkoje. Perteklinis reglamentavimas bei apmokestinimas verčia legalų verslą trauktis į šešėlį arba iš viso nutraukti veiklą. Realus dirbančiųjų skaičius miškų ūkyje nuolat mažėja, kadangi vis naujų ribojimų bei draudimų našta ženkliai didina veiklos kaštus, mažina legaliai dirbančiųjų pelningumą ir verčia atsisakyti darbo miškų ūkyje. Tai kertasi su dabartinės valdančiosios koalicijos deklaruojamomis pagrindinėmis vertybinėmis nuostatomis, kur dėmesio centre yra žmogus,  kur akcentuojama būtinybė kurti naujas ir išlaikyti esamas darbo vietas.

   

 

Įspėjamoji akcija nukreipta į tai, kad  politikai suprastų socialinio dialogo reikalingumą valstybės valdymo reikaluose, tame tarpe- ir ekonominio reguliavimo sferoje.

Populizmu kvepiantys atskirtų politikų užmojai įsiamžinti su vis  naujais mokesčiais- nepriimtini. Jie neturi susilaukti apie valstybės ateitį atsakingai galvojančių palaikymo.

 

(bus papildyta)

LMSA inf.