Naujienos

2013 - 11 - 26

Tiriama, ar nemokamai universitetams suteikti mokslo ir mokymo medžioklės plotai naudojami tinkamai

Ką veikia aukštosios mokyklos mokomuosiuose medžioklės plotuose, jei neturi ko juose mokyti? Užtat nemokėdami nė lito už tų plotų nuomą juose lengva ranka šautuvus išsitraukia ir verslininkai, ir politikai, - 2013-11-25 rašo „Lietuvos rytas“ žurnalistės Audrės Srėbailienės straipsnyje "Universitetų medžioklės plotuose – vaiduokliai".

[...] ...Medžioklės įstatyme yra numatyta galimybė mokymo įstaigoms nemokamai naudotis medžioklės plotais – atlikti laukinės gyvūnijos, jos gyvenamosios aplinkos ir medžioklės mokslinius tyrimus, o prireikus – mokyti studentus medžioti. Šiuo metu Klaipėdos universitetas turi du medžioklės plotus, abu – Kuršių nerijoje. Aleksandro Stulginskio universitetas įvairiose Lietuvos vietose jų turi keturis, iš viso – apie 10 tūkst. hektarų. Po vieną mokomosios medžioklės plotą turi Miškų institutas, Vilniaus universitetas ir Gamtos tyrimų centras. Iš pastarųjų didžiausios valdos – per 9600 hektarų Ignalinos rajono miškuose suteiktos Vilniaus universitetui.

Pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, už mokslo ir medžioklės mokymo plotų išlaikymą universitetai nemoka nė lito: „Apskritai neaišku, kuo remiantis tie plotai yra skirti universitetams. Ir ko juose mokoma, jei, pavyzdžiui, Klaipėdos universitete nėra jokių su miškų ūkiu susijusių studijų programų. Daryčiau prielaidą, kad tuose plotuose rengiama medžioklė ponams. Štai Klaipėdos universitetas aiškina, kad į talką kviečia medžiotojų „iš šalies“. Įtariu, kad tarp tų talkininkų buvo nemažai ir tokių, kurie visuomenėje užima gerai matomą vietą. Tikėtina, kad prisidengiant mokslu sudaromos sąlygos ir vadinamajai nomenklatūrinei medžioklei.“ [...]

Straipsnyje rašoma, kad Aplinkos ministerija nurodė visoms nemokamai medžiojančioms švietimo įstaigoms  pateikti ataskaitas, kokius mokslinius tyrimus atlieka joms atitekusiuose medžioklės plotuose. Be to, ministerija užsimojo išanalizuoti ir visus medžioklės lapus, kuriuos medžioklei universitetų teritorijose yra išdavę Klaipėdos, Vilkaviškio, Radviliškio ir kitų rajonų regioniniai aplinkos apsaugos departamentai.

[...]

Plačiau skaitykite 2013-11-25  „Lietuvos ryto“ žurnalistės Audrės Srėbailienės straipsnyje "Universitetų medžioklės plotuose – vaiduokliai" čia...>>>