Naujienos

2013 - 04 - 09

Siekiančiai įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus "Sakuonai" pareikšti kaltinimai dėl savavališkų statybų

Nuolat keičiamos teritorijų planavimo tvarkos bei sutartinių įsipareigojimų partneriui „Ikea” įsprausta į kampą, "Vakarų medienos grupės" valdoma  „Sakuona“ ėmėsi savavališkų statybų ir ketina pradėti gamybą neįteisinusi statinių,- apie susiklosčiusią padėtį 2013-04-09 informuoja dienraštis  „Verslo žinios”.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Klaipėdos skyriaus pareigūnai, gavę skundą, bendrovei „Sakuona“ surašė 4 savavališkos statybos aktus – 2 dėl naujų statinių statybos ir 2 – dėl statinių rekonstravimo. Už savavališką statybą įmonei gresia bauda nuo 90 tūkst. iki 145 tūkst. Lt.

Pasak  Viktoro Adomaičio, "Vakarų medienos grupės"generalinio direktoriaus, jei bendrovė viską būtų atlikusi pagal įstatymą, tai gamybą būtų reikėję nukelti dar vieneriems metams. „Kiekviena investicija susijusi su įsipareigojimais pirkėjams, partneriams, su  netesybomis. Tačiau dar baisiau už prisiimtus įsipareigojimus yra grėsmė  prarasti partnerių pasitikėjimą. Mes imamės gamybos, kuri perkeliama į Lietuvą iš Kinijos, ir tai didžiulis iššūkis“, – aiškina p. Adomaitis.

Dar 2010 m. „Sakuona“ pasirašė sutartį su „Ikea” ir įsipareigojo 2013 m. balandį pradėti eksportuoti beržinius fotelius– aukštesnio lygio ir didesnės pridėtinės vertės lenktos faneros gaminius. Iš karto buvo pradėtas rengti detalusis planas, tačiau dėl pasikeitusių reikalavimų poveikio visuomenės sveikatai vertinimo procedūras teko kartoti.

Šaltinis: Verslo žinios