Naujienos

2012 - 07 - 02

Dr.D.Brandišauskas: gyvenimus gali sugriauti ir radikalūs ekologiniai, gamtosauginiai judėjimai

Vilniaus Universiteto dėstytojas dr.docentas Donatas Brandišauskas pastebi, kad radikaliuose gamtosauginiuose judėjimuose kyla idėjų gamtoje kurti tokias vietas, kur visai nėra žmogaus. Kai kur ši ideologija realizuojama praktiškai.

Mokslininkai tai vadina Bembio sindromu, kuomet gamta idealizuojama, o kiekvienas žmogus įsiterpęs į jos grožį laikomas griovėju“, – teigė ne vienerius metus Sibiro autochtonus tyrinėjantis antropologijos mokslų daktaras. Pasak jo, dažnai remiantis šia ideologija yra kuriami nacionaliniai parkai. Taip atsirado Jeloustono nacionalinis parkas JAV,  iš kurio buvo išvaryti visi čiabuviai indėnai. „Juk ir žmogus gyvendamas gamtoje kuria tą ekosistemą, jau nekalbant apie tai, kad išvarius žmones iš jų nuo seno apgyvendintų teritorijų jose lieka šventos vietos ir kapai. Apskritai ekologiniai judėjimai yra neatsiejami nuo vakarietiškos politikos, kur medžioklė laikoma neigiamu reiškiniu“, – argumentus dėstė VU dėstytojas, daugiau kaip septynerius metus tyrinėjęs Sibiro autochtonų gyvenimą.


Pilną Marius Eidukonio interviu su dr. D.Brandišausku straipsnyje "Gamtosauginiai judėjimai - grėsmė nykstančioms Sibiro tautoms" skaitykite portale Grynas.lt: http://www.grynas.lt/aplinka/gamtosauginiai-judejimai-gresme-nykstancioms-sibiro-tautoms.d?id=59026261#ixzz1zSAOA9t0