Naujienos

Seimo Krikščionių partijos frakcija svarstė galimybę keisti Miškų įstatymo nuostatas, draudžiančias savininkams kurtis savo valdose
Š.m. gegužės 12 d.(trečiadienį) Seimo Krikščionių partijos frakcija svarstė galimybę keisti Miškų įstatymo nuostatas, draudžiančias savininkams kurtis savo valdose. Susitikimo metu buvo siekiama paaiškinti Seimo nariams apie miškų savininkų norą įsirengti miško namelius, kurie ne tik nepakenktų miškams, ekologijai, bet pagerintų miškų priežiūrą.
Į parlamentarus pastaruoju metu kreipiasi daugybė privačių miškų savininkų, kurie nori kurtis savo atgautose valdose, o Seime yra registruotos net kelios Miškų įstatymo pataisos dėl nesudėtingų statinių statybos, dėl valdų atsidalinimo, dėl tikslinės žemės paskirties keitimo ir pan.
Aplinkinės valstybės neįžvelgia kažkokių grėsmių ir kategoriškai nevaržo miško savininkų leisdamos pasistatyti miško namelius miško priežiūrai ir laisvalaikio su šeima praleidimui. Daugumas Lietuvos politikų irgi palaiko savininkus. Tačiau yra ir tokių, kurie kategoriškai priešinasi siūlomoms Miškų įstatymo pataisoms, kurios leistų tremtinių bei iškeltų iš viensėdžių į gyvenvietes sovietmečiu ūkininkų vaikams įsikurti susigrąžintoje tėvų žemėje, kuri per tą laiką apaugo mišku.
Todėl Seimo nario Jono Ramono iniciatyva į frakcijos posėdį buvo pakviesti platesnei diskusijai Lietuvos miško savinininkų asociacijos (LMSA) pirmininkas Algis Gaižutis ir Aplinkos ministerijos Miškų departamento atstovas Donatas Dudutis. Dalyvavo Krikščionių partijos pirmininkas Gediminas Vagnorius, frakcijos posėdžiui pirmininkavo Vidmantas Žiemelis, aktyviai pakviestus svečius klausinėjo frakcijos nariai Mantas Varaška, Ligitas Kernagis, kiti parlamentarai.
Buvo pristatyta kaimyninių šalių patirtis, pateikti faktai, liudijantys, kad šalyje miškų plotai nuolat didėja. Lietuvoje po Antro pasaulinio karo buvo 1.1 mln.ha miškų. Dabar jų yra apie 2,2 mln. ha, t.y. padaugėjo ~ 1 mln.ha. Mišku apsodinta ar užužėlė 90,9 tūkst. buvusių sodybų, šalies miškingumas išaugo nuo 19 proc. iki 33 proc.
lietuvosmiskai.lt inf.