Naujienos
*Statybos: valdininkų išsidirbinėjimai pasiekė absurdiškas aukštumas.
www.lrytas.lt
2009-10-24
Valdininkų išsidirbinėjimai pasiekė absurdiškas aukštumas. Dėl dviejų visai nereikšmingų parašų statybos inspektoriai reikalauja, kad būtų nugriautas neseniai vienos vilniečių šeimos nuosavoje žemėje pastatytas namas. Formaliai -jiems tą leidžia daryti dabartinis Statybos įstatymas.
"Valdininkai sunkmečiu įsikibę savo kėdžių, bijo būti atleisti. Todėl jie aklai laikosi įstatymo raidės", - "Lietuvos ryte" 2009-10-24 publikuojamame straipsnyje "Nėra poros parašų-griauk namą" tvirtina advokatas Vilhelmas Keliuotis, ginantis savo nuosavame 0,3 ha sklype (kurio paskirtis ir buvo mažaaukščių gyvenamųjų namų statyba) pasistačiusią Ruseckių šeimą.
Vilniaus 2-osios apylinkės teismo teisėjas Visvaldas Kazakiūnas šią savaitę vis dėlto suabejojo – ar Vilniaus apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento reikalavimas nugriauti niekam netrukdančius Ruseckių šeimos statinius sostinės Naujasėdžio gatvėje yra protingas ir kreipėsi išaiškinimo į Konstitucinį teismą. Dabar Konstituciniame teisme yra jau 3 bylos, kuriose pareiškėjai prašo ištirti, ar įpareigojimai nugriauti statinius nėra per griežti, neprieštarauja Konstitucijai.
Nesvarbu, kad neprotinga
Anot Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkės Lauros Nalivaikienės, kitokie sprendimai ir negali būti priimami. Įstatymas kitaip nenumato, kaip tik viską sulyginti su žeme. „Neturime teisės taikyti protingumo principo, todėl kartais statinių nugriovimas atrodo keistas sprendimas", - pripažino ji.
Išgirdęs klausimą, kodėl šioje istorijoje valdininkai visiškai pamiršo protingumo principą, Ruseckių šeimos interesus ginantis advokatas Vilhelmas Keliuotis nusijuokė. Taip, Civiliniame kodekse yra paminėtas toks principas. Tačiau yra ir Statybos įstatymas, kuris viršesnis. „Valdininkai sunkmečiu įsikibę savo kėdžių, bijo būti atleisti. Todėl jie aklai laikosi įstatymo raidės ir panašių bylų teismuose vis daugėja", - aiškino V.Keliuotis.
********************************************
Visą "Lietuvos ryto" priedo "Sostinė" korespondento Arūno DUMALAKO straipsnį "Nėra poros parašų-griauk namą" skaitykite 2009-10-24 www.lrytas.lt