Naujienos

2009 - 10 - 08

* V.Junevičius: miške arba parke galime pasisemti medžių energijos

 

 

Kiekvienas kartais patiriame stresą, depresiją, jaučiame nuovargį, jėgų nusilpimą. Kaip susigrąžinti energiją ir gerą nuotaiką? Dabar, ankstyvą rudenį, kai aplink dar apstu spalvų ir žalumos, miške arba parke galime pasisemti medžių energijos,- rašo 2009-10-07  Valentinas Junevičius laikraščio "Ūkininko patarėjas" priede "Šeimininkė" Nr. 40(914) straipsnyje "Medžiai-donorai".
Straipsnyje teigiama, kad b
endravimas su augalija arba jos dvasiomis visada buvo vienas bet kokių liaudies gydytojų, raganų ar šamanų gebėjimų. Graikijoje nuo seno gerbė ąžuolų orakulų girias, o keltų kultūroje ši tradicija įsigalėjo per druidų magiją. Šiandien jau nebereikia būti šamanais, kad pasinaudotume vertinga medžių energija.
**************************
Kviečiame susipažinti išsamiau:

 

Kam spygliuočiai, kam lapuočiai

Pamiegojęs penkias valandas miške žmogus jaučiasi kur kas geriau, negu išmiegojęs aštuonias valandas mieste esančiame bute. Žali augalai susiurbia anglies dioksido perteklių ir prisodrina orą deguonies. Nustatyta, kad vienas medis išvalo penkis tūkstančius kubinių metrų oro. Jis prisisotinęs neigiamą krūvį turinčių jonų, kurie palankiai veikia žmogaus organizmą, ir iš esmės sulėtina senėjimą, nes kuo daugiau ore neigiamų jonų, tuo geriau audiniai ir organai aprūpinami deguonimi. Ypač sveikas jonizuotas pušyno oras. Vaikštant pušyne įkvepiama fitoncidų – lakių apsauginių medžiagų. Fitoncidai sugeba slopinti bakterijų, grybelių ir pirmuonių augimą arba net sunaikina juos. Spygliuočių miške, ypač jei jame daug kadagių, oras beveik sterilus. Tai nuramina nervus, mažina nuovargį ir stresą. Kur daugiausia spygliuočių, labai naudinga tiems, kurie serga plaučių ligomis.
Savo medį gali surasti kiekvienas. Vieniems lengviau kvėpuoti pušyne, kitiems ten per tvanku, neramu, o štai beržyne – tiesiog palaima. Vadinasi, vieniems gimtas medis – pušis, o kitiems – beržas.


Visi augalai skirstomi į duodančius energiją ir ją atimančius

Stipriausias energetinis laukas yra ąžuolo. Ar nesusimąstėte, kodėl nuo seno baldus gamino tik iš ąžuolų ir niekada iš drebulių? Ąžuolas gydo hipertoniją, pagreitina medžiagų apykaitą, jo bioenergijos veikiamas organizmas greičiau išsivalo. Ąžuolas padeda gydyti alergijas, odos uždegimus, švarina žmogaus mintis, pabuvus prie jo jaučiamas palengvėjimas.
Pavyzdžiui, žmonėms, dirbantiems protinį darbą, ypač naudinga ąžuolo energija. Tai viena galingiausių energijų, suteikianti ypatingos jėgos ir minčių skaidrumą. Tai žinojo jau protėviai ir patardavo prieš atsakingus sprendimus pamiegoti arba pasėdėti būtent po ąžuolu.
Stiprią energiją turi ir akacija. Prisiglaudus prie jos kamieno, pažvalėjama, pagerėja nuotaika, grįžta optimizmas. Ypač ji stiprina moteris.
Beržai taip pat universalūs donorai gražiosios lyties atstovėms. Energija, kurią jie spinduliuoja, lengva, raminanti, padeda gyti žaizdoms, opoms, dvasinėms traumoms. Beržas tinka ir tiems, kas skundžiasi inkstų, šlapimo pūslės veikla, odos ligomis.
Šermukšnis sklaido blogą nuotaiką, gerina sutrikusį virškinimą ir apetitą. Jis gali ne tik nuraminti, bet ir gydyti.
Uosiai – gėrio medžiai, jų energija teigiama, bet ilgai ja „maitintis“ neverta.
Klevą dažniau liesti būtina įtemptą darbą dirbantiems ir labai užimtiems žmonėms. Jis padeda atsipalaiduoti, mažina įtampą, ramina.
Kaštonas stiprina kraujagysles, saugo nuo peršalimo ligų, plaučių uždegimo. Japonų medikai pataria kaštonų vaisius laikyti miegamajame.


Medžiai vampyrai

Tai – tuopa, drebulė, alksnis, ieva.  Linkusiems į depresiją, ko nors bijantiems negalima ilgiau užsibūti prie šių medžių.
Drebulė naikina mikrobus ir kitus gyvus organizmus. Norite, kad jūsų kopūstai neperrūgtų, neprarastų skonio? Įdėkite į juos drebulės šakelę. Jų vengia net medžių kirminai ir kiti kenkėjai. Ne be reikalo cerkvių kupolus dengdavo drebulėmis. Jų skiedromis dengdavo ir gyvenamuosius būstus, sandėliukus, taip pat gamino šulinių rentinius, rūsius.

Jei nusprendėte užmegzti kontaktą su žaliaisiais milžinais, iš pradžių pavaikščiokite miške, įsižiūrėkite į medžius ir tik po to išsirinkite energijos donorą. Pirmenybę turėtumėte atiduoti suaugusiems medžiams. Pasikliaukite nuojauta ir ieškokite to, kuris, jūsų nuomone, išskiria didžiausią jėgą.
Jei išsirinkote savo donorą, nepulkite jo apkabinti. Eikite iki medžio lėtai, atsikratydami nereikalingų minčių, kad jo nenuslopintumėte. Pridėkite prie savo donoro delnus ir stenkitės užčiuopti energiją. Bandykite pajusti, jog jūs – vienuma.

Medžių energinis aktyvumas priklauso nuo paros laiko.
Pavyzdžiui, beržai aktyviausi nuo 5 iki 9 val. ryto.
Pušys pakelia tonusą, veikia kaip antidepresantas, stiprina imunitetą. Bendrauti su jomis reikėtų ne vėliau kaip iki 21 val.
Tuopos stipriausią energiją skleidžia nuo 15 iki 18 val.
Ievos veiksmingos nuo 18 iki 21 val.
Ne tik šimtametis ąžuolas girios gilumoje, bet ir jaunas berželis miesto parke gali dosniai žmogų apdalyti savo gydomosiomis savybėmis. Bet savo paslaptis jie atskleis tik tiems, kas mokės su jais bendrauti.