Naujienos

2009 - 08 - 08

* 2010 m. Aukštaitijos nacionalinį parką žada jungti su Labanoro regioniniu parku

 

Aukštaitijos nacionalinis parkas jungiamas su Labanoro regioniniu parku ir taps viena didžiausių saugomų teritorijų šalyje, -2009-08-08 informuoja Lietuvos nacionalinės televizijos informacinė žinių laida "Panorama".

Parko darbuotojai baiminasi dėl padidėsiančio darbo krūvio, tačiau pažeidimams kontroliuoti žadama įsteigti naujas saugotojų pareigybes, praneša LTV „Panorama". 

Nuo kitų metų sujungus Aukštaitijos nacionalinį ir Labanoro regioninį parkus moksliniai darbuotojai tikina esą biologinės įvairovės požiūriu šiai teritorijai neprilygtų nė vienas šalies parkas. Tačiau jei būtų mažinamas darbuotojų skaičius, strigtų stebėsenos programų vykdymas. 

„Didžiulė teritorija siektų 96 tūkst. ha, netgi daugiau, žinoma darbo būtų labai daug, nes stebėsenos programos yra labai plačios. Labanoro regioninis parkas turi dar daugiau šitų programų nei turime mes, kadangi teritorija didesnė. Tačiau apjungus mūsų biologų ekologų ir Labanoro biologų jėgas susitvarkytume", - sakė dr. Bronius Šablevičius, Aukštaitijos nacionalinio parko Gamtos skyriaus vedėjas.

Nacionalinio parko vadovo teigimu, sustambinus parką sumažės valdymo išlaidų, iš viso bus atleista 18 darbuotojų, atsiras daugiau galimybių įgyvendinti stambius gamtotvarkinius projektus.

„Galbūt daugelis problemų bus sprendžiamos ne regioniniu, o nacionaliniu mastu. Na, o problemų, ypač kontrolės, visada buvo ir bus, kokia teritorija bebūtų", - mano Eminuelis Leškevičius, Aukštaitijos nacionalinio parko direktorius.

Planuojama, kad parko direkcijoje dirbs apie 40 darbuotojų. Direktoriaus teigimu, Labanoro parko teritorija - specifinė, kaimai ir vienkiemiai daugiausiai glūdi girioje. Mažėjant vietinių gyventojų jų sodybas užima ne visada įstatymų besilaikantys poilsiautojai. Tad pažeidimams kontroliuoti bus įkurta ir nauja pareigybė - budės keturi saugotojai.

„Aš, pavyzdžiui, laikyčiausi principo, kad ekologai turi būti gamtoje, o ne kabinetuose, inspektoriai ir reindžeriai turi būti teritorijoje, o ne kabinetuose. Kuo daugiau jie bus gamtoje, o ne kabinetuose, tuo bus geriau parkui", - įsitikinęs E. Leškevičius.

Saugomų teritorijų tarnybos vadovų teigimu, kiti regioniniai parkai reorganizuojami nebus, šiuos nuspręsta sujungti dėl panašių gamtos vertybių. Parengus bendrą parko tvarkymo planą abiejų parkų teritorija taps vientisa ir vadinsis Aukštaitijos nacionaliniu parku.

 www.lrt.lt