Naujienos

2009 - 06 - 19

Seimo AAK nariai remia GMU palankų reformos variantą: dalį miškų urėdijų pajamų (3%) ir dalį funkcijų perduoti Generalinei miškų urėdijai

GMU vadovybė  siekia išlaikyti esamą statusą, centralizuojant GMU disponavime dalį miškų urėdijų pajamų (3%) ir dalį funkcijų, susijusių su viešaisiais ryšiais, medienos prekybos organizavimu ir kt. Sulaukta politikų palaikymo.

 

Kaip  pranešė informuoti šaltiniai, 2009-06-19 (penktadienį) Aplinkos ministerijos Saulėlydžio darbo grupė turėjo galutinai nuspręsti dėl tinkamiausio valstybinių miškų valdymo pertvarkos varianto ir parengtus sprendimus pateikti Aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui.  Be jau anksčiau atliktų prof. Romulado Deltuvo vadovaujamos mokslininkų grupės studijų  dėl urėdijų veiklos pertvarkymo, Aplinkos ministerijos užsakymu yra atliktas išorinis ministerijos pavaldume esančių struktūrinių padalinių bei organizacijų valdymo auditas - aplinkos ministerijos organizacinės struktūros tobulinimo galimybių studija.  Šios studijos tarpiniai rezultatai jau buvo keletą kartų svarstyti AM Saulėlydžio darbo grupės posėdžių metu, aptarti su ministerijos vadovybe. Kaip kalba informuoti šaltiniai, valdymo audito rezultatai išryškino vieną esminę problemą- nėra aiškaus šeimininko, konkrečiai ir su pilna atsakomybe atsakančio už veiklos rezultatus valstybiniuose miškuose. Miškų žinybos institucijų (pradedant GMU) veiklą reglamentuojančiuose teisiniuose dokumentuose pasigendama aiškumo dėl tikslų ir jų pasiekimo rodiklių nustatymo bei jų įgyvendinimo priežiūros. Todėl ir siūlymai remiasi tuo, kad būtina nustatyti konkrečią atskomybę, o ne vien numatyti koordinavimo funkcijas.
Tuo tarpu kalbama, kad GMU vadovybė nesutinka su tokiais pasiūlymais ir siekia išlaikyti esamą statusą, centralizuojant GMU disponavime dalį miškų urėdijų pajamų (3%) ir dalį funkcijų, susijusių su viešaisiais ryšiais, medienos prekybos organizavimu ir kt. Ši idėja palaikoma ir kai kurių politikų, kurių pasisakymai šiomis dienomis aktyviau skelbiami žiniasklaidoje.

Kokie sprendimai bus priimti svarstomu klausimu- parodys netolima ateitis.
************************************

 "Šių metų birželio 12 dieną Jo Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kvietimu komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas lankėsi Trakų miškų urėdijos miškuose ir Aukštadvario regioniniame parke ir susitikimo metu kreipėsi į Aplinkos ministrą su prašymu dar kartą viską įvertinti ir apsvarstyti, o tik tada imtis permainų miškų sektoriuje, jeigu to reikia, o ne vykdyti miškų reformą tik dėl reformos", - Generalinės miškų urėdijos tinklalapyje paskelbtame 2009-06-19 laiške "Ar pajėgsime išsaugoti miškus?" praneša parlamentaras Justinas Urbanavičius, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys, kuruojantis miškininkystę. [komentaras: Iki išrinkimo į Seimą parlamentaras dirbo Kazlų Rūdos valstybinėje mokomojoje miškų urėdijoje Baziūkų  girininkijos girininko pavaduotoju (nuotrauka)]

Toliau parlamentaras nurodo, kad: "Seimo Aplinkos apsaugos komitetas 2009 m. gegužės 20 d. nutarė ir pasiūlė Vyriausybei nedarant radikalių pertvarkymų ir nekeičiant dabar esančių miškų urėdijų teisinio statuso bei valstybinių miškų valdymo sistemos, Miškų įstatyme, Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatyme ir kituose teisės aktuose įteisinti nuostatas, įgalinančias dalį miškų urėdijų pajamų (3%) ir dalį funkcijų, susijusių su medienos prekybos organizavimu, vidaus auditu ir žmogiškųjų išteklių valdymu, perduoti Generalinei miškų urėdijai.

Tačiau tokie sprendimai kažko netenkina: vėl bandoma iš naujo drumsti vandenį, jaučiamas didžiulis noras išardyti urėdijas, keisti Generalinės miškų urėdijos statusą. Manau, tokie veiksmai reikštų ne ką kitą, kaip vienos įmonės, valdančios tiesiogiai visą miškų struktūrą, sukūrimą. Kas galėtų paneigti, kad tokiu būdu nėra siekiama perimti valstybinių miškų valdymo įtaką į vienas privačias rankas, taip sukuriant savanaudišką monopoliją. "

>>>>>>>>>>>>>>>>>

Visą parlamentaro J.Urbanavičiaus pasisakymą skaitykite Generalinės miškų urėdijos tinklalapyje.

lietuvosmiskai.lt inf.