Naujienos

2005 - 01 - 27

*NAUDINGI PATARIMAI: Kaip reikia apsaugoti medieną

Kodėl reikia saugoti medieną
Mediena statyboje naudojama nuo neatmenamų laikų. Šiuolaikinėje statyboje mediena sudaro nuo 10 iki 90 procentų visų statiniui sunaudojamų medžiagų kiekio. Daugelis tvirtina, kad kadaise mūsų senoliai medienos chemiškai neapdorodavę, bet šioji išlikdavusi nepažeista per amžius. Gal tai ir tiesa, bet… Anksčiau mišką kirsdavo tik žiemą (kai visi medienos kenkėjai neveiklūs), rastus plukdydavo vandeniu (taip iš medienos būdavo išplaunamos maistinės medžiagos, kuriomis minta vabzdžiai), statybinėms konstrukcijoms naudodavo tik kietą branduolį, todėl iš tokios medienos statyti namai stovi šimtmečius.

Dabar statyboms naudojama ne tik medžio branduolys, bet ir balana; medžiai kertami ištisus metus; ruošiniai statyboms ne visada išdžiovinami iki tinkamo eksploatavimui drėgnio. Šiais, aukšto pramonės išsivystymo laikais, medieną nepalankiai veikia cheminiai, biologiniai ir radioaktyvūs užterštos atmosferos faktoriai, aplinka (oras, lietus, rūkas ir pan.). Medinių konstrukcijų gabaritai apskaičiuojami labai tiksliai, nepaliekama rezervų apkrovoms, naudojamos plėvelės, apšiltinimo medžiagos ir pan., kurios neleidžia medinėms konstrukcijoms vėdintis. Todėl šiandien vienintelis ilgalaikis medienos konstrukcijų kokybės garantas – visapusiška kompleksinė medienos apsauga antiseptikais ir antipirenais.

Medienos apsauga nuo puvimo ir vabzdžių
Tūkstantmečiais mediena vertinama kaip nuolatos atsinaujinantis produktas: daigas išauga į medį, kuris miršta ir, veikiamas mikroorganizmų, sutrūnija. Derlingos puvenos vėl išaugina naują medį. Šis procesas nutraukiamas, kai sveikas medis nukertamas ir paverčiamas statybine mediena. Mikroorganizmai tampa “priešais”, mažinančiais medienos ilgaamžiškumą. Tuomet medienai apsaugoti nuo suirimo naudojami sudėtiniai cheminių medžiagų tirpalai vadinami antiseptikais.

Daugiau informacijos rasite čia>>>: