Naujienos
* Buvusi viena didžiausių Lietuvos medienos perdirbimo įmonių išsiparduoda lentpūvės įrangą
2008-08-11
„Pajūrio mediena“ dar gamina grindlentes, dailylentes, lauko baldus ir kitą smulkią produkciją. Pernai spalį sustabdžiusi pagrindinės lentpjūvės veiklą, UAB "Pajūrio mediena", buvusi viena didžiausių Lietuvos medienos perdirbimo įmonių, žada išsilaikyti tęsdama dalį veiklos bei nuomodama savo teritoriją. Uždarius lentpjūvę dėl nurodytų priežasčių - žaliavos stygiaus bei aukštų jos kainų, buvo atleista dauguma darbuotojų, šiuo metu įmonėje dirba 40 žmonių, 2008-08-11 rašo "Verslo žinios", skelbia naujienų portalas DELFI.
Viena didžiausių medienos perdirbimo įmonių Lietuvos ir Kanados UAB „Pajūrio mediena“ lentpjūvės veiklą nutraukė ir užsidaro nuo 2007 m. lapkričio.
„Mes nebegalime dirbti, kai Lietuvoje yra toks medienos žaliavos stygius – jau kuris laikas išnaudojome tik trečdalį savo pajėgumų. Dėl to padidėjo produkcijos savikaina, mes tapome nekonkurencingi. Pasaulinėje rinkoje kritus pjautinės medienos pardavimo kainoms, sunku konkuruoti su tokiomis šalimis kaip Švedija, Vokietija ir Kanada, kurios, kaip ir mes, produkciją parduoda Didžiojoje Britanijoje“, – aiškino 2007 m. spalio pabaigoje Irena Vitkevičienė (nuotraukoje), tuomet laikinai ėjusi direktorės pareigas UAB „Pajūrio mediena“.
Pasak Irenos Vaitkevičienės, UAB "Pajūrio mediena" generalinės direktorės, šiuo metu įmonėje išmontuojama ir parduodama lentpjūvės įranga, į kurią etapais, paėmus paskolas iš bankų, buvo investuota apie 23 mln. litų. Gautomis lėšomis planuojama padengti paskolas bankams, kuriems dabar per mėnesį "Pajūrio mediena" skolinga iki 0,5 mln. litų.
„Seniau pas mus vyko masinė statybinės medienos gamyba, turėjome ilgalaikes sutartis su JAV, Didžiąja Britanija, o dabar priklausome smukliųjų gamintojų kategorijai. Gamybinės veiklos visai sustabdyti dar nežadame, bet tai yra ieškojimas išeities iš padėties“, – sako Irena Vitkevičienė, UAB „Pajūrio mediena“ generalinė direktorė.
Įmonė naudoja dar pernai Rusijoje pirktą bei vietinę žaliavą, kurios kainos buvo aukštesnės nei dabar, bendradarbiauja su Šilalės lentpjūve, kuri, tikisi, aprūpins mediena. Kadangi naudojama brangiau pirkta žaliava, tad ir pagaminta produkcija yra brangesnė, tačiau, anot. P. Vitkevičienės, parduoti ją aukštesnėmis kainomis neįmanoma. Beveik visa produkcija realizuojama Lietuvoje ir nedidelė dalis Lenkijoje, Olandijoje.
„Pelno, aišku, nedera tikėtis, džiaugiamės, kad išlaikome darbuotojus. Galime metus baigti su nedideliais nuostoliais. Tačiau mes neturime įsiskolinimų, išskyrus paskolas bankams. Priešingai, skolos mums siekia apie 2 mln. Lt – tebėra neatsiskaičiusios kelios įmonės, valstybė negrąžina įšaldyto PVM“, – teigia p. Vitkevičienė.
Beveik metus medinius namus gaminusi bendrovė, šią veiklą yra pristabžiusi dėl padėties statybų rinkoje bei dėl partnerių įsiskolinimų.
„Dėl padėties rinkoje nepavykus išlaikyti veiklos, tiesiog įmonė nutarė nutraukti lentpjūvystę. Tai, kad ji buvo stambi įmonė ir kuo užsiima dabar, apskritai medienos perdirbimo sektoriuje yra apverktinas reiškinys. Reikėtų kalbėti apie lentpjūvių problemas, kurios pakankamai svarbios visai medienos pramonei,“ – tvirtina Raimundas Beinortas, asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius.
„Esame 99 m. išsinuomoję 15 ha teritoriją ypač geroje uostamiesčio vietoje, visai netoli centro, tad neabejojame, kad nuomininkų mums netrūks. O laikyti tuščias patalpas būtų nuostolinga“, – teigia p. Vitkevičienė.
Įmonė, pardavusi lentpjūvės įrangą bei atlaisvinusi dideles patalpas, imasi ir naujos veiklos - patalpų bei teritorijos nuomos. Šiuo metu patalpas ir teritoriją čia jau nuomoja apie 10 įmonių.