Naujienos

2008 - 07 - 28

* V.Jusas:Dėl kirtimų uždraudimo- aplinkosaugos grimasos miškų naudojime

Aplinkos ministerija svarsto siūlymus visus miško kirtimus visuose miškuose pavasario-vasaros laiku, reaguodama į bendraminčių paukščių  mylėtojų G.Varno ir A.Knystauto kategoriškus reikalavimus, spaudoje sukeltą ažiotažą.
Artėjant rinkimams kai kurie politikai linkę priiminėti populistinius sprendimus, kurie nors trumpam sudomintų rinkėjus. O kad toks sprendimas tiesiogiai paliestų apie 70 tūkst. miškų sektoriaus dirbančiųjų ir apie 232 tūkst. privačių miškų savininkų interesus- užmirštama.
Juk  ir dabar Lietuvoje yra ribojami miško darbai (kirtimai) saugomose teritorijose nuo kovo 1 d. iki  liepos ar rugpjūčio mėn.(paukščių perėjimo ir žverelių jauniklių vedimo laiku). O tokių plotų priskaičiuojama virš 800 tūkst. ha. Pavasarinio miškasodžio metu kirtimai irgi beveik nevykdomi.

LMSA susilaukiame paklausimų - ar tai tikrai reikalinga, ko siekiama, ar tai tikrai duos laukiamų rezultatų.  Argumentus ir faktus apie galimo populistinio sprendimo žalą pateikia LMSA pirmininko pavaduotojas, didelę praktinę patirtį turintis miškininkas, bendrovės „Miško darbai“ vadovas Vidmantas Jusas . Kviečiame susipažinti ir išsakyti savo nuomonę.

Lietuvos miško savininkų asociacija


***************************************************
V.Jusas
 V.Jusas: "Siekis uždrausti kirtimus visuose miškuose yra nepamatuotas, niekuo  nepagrįstas ir pavojingas". 

Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statybos istorija yra pavyzdys, kaip gamtosauginiai lozungai gali pridaryti didžiulių nuostolių. Tada kurstant visuomenėje gamtosaugines aistras pavyko sustabdyti jau įpusėjusią statybą, o kai kam tai padėjo patekti į valdžią. Tačiau dabar matome, kad statybos sustabymas buvo brangiai kainavusi klaida.   

Gamtosauginei temai visuomenė labai jautri. Labai lenva sulaukti žmonių palaikymo, rodant sudužusius kiaušinius ar iškritusius iš lizdų jauniklius.  

Tačiau siekiant subalansuoto miškų ūkio vystymo, nereikia užmiršti ir žmogaus. Radikalieji gamtosaugos aktyvistai  žmogų priešpastato laukinei gamtai ir visada vaizduoja kaip gamtos niokotoją. Tačiau Žuvinto pavyzdys rodo, kad žmogui nesikišant gamtoje taip pat vyksta pokyčiai, kartais vedantys į sunaikinimą to, ką žmogus taip norėjo išsaugoti.

Be to, miškas yra ne tik poilsio vieta, bet ir ūkio šaka, duodanti pajamas Valsybei ir darbo vietas tūkstančiams žmonių.  Vienų žmonių noras matyti nepaliestą gamtą (nors tai tėra iliuzija šiuolaikiniame pasaulyje) gali būti patenkintas tik kitų žmonių sąskaita: prarandamos darbo vietos, nesukuriami produktai, negaunamos pajamos, kurios galėtų būti naudojamos būtent rekriaciniams ištekliams gausinti. 

Toliau skaitykite visą tekstą čia.....>>>