Naujienos

2008 - 02 - 28

* LITBIOMA: jei panaudotume visas medienos atliekas, būtų galima gaminti 35% šilumos

 

Lietuvos verslininkai tvirtina, kad naudojant alternatyvius energijos šaltinius ir kurą būtų galima vietiniais ištekliais apšildyti iki pusės šalies namų ir sumažinti priklausomybę nuo importinių mazuto ir dujų, tačiau be valdžios paramos to pasiekti nepavyks,- rašo Arūnas Milašius 2008-02-28 dienraščio "Verslo žinios" straipsnyje "Taupyti, taupyti, taupyti".

„Lietuvos pareigūnai per mažai kreipia dėmesio į atsinaujinančius energetinius išteklius. Nė vienas iš biokuro šaltinių nepakeis šilumos ūkio ir nenukonkuruos tradicinių elektrinių, tačiau visi jie gali sumažinti šalies priklausomybę nuo importuojamų dujų ir mazuto“, – analizuoja Remigijus Lapinskas, Lietuvos biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacijos „Litbioma“ prezidentas, jis neslepia, kad jam apmaudu, jog atsinaujinančių šaltinių naudojimui skatinti valstybė lėšų neranda.
........

Medienos biokurui  trūksta
„ 2007 m. 17% šilumos buvo pagaminta iš biokuro. Perspektyva aiški, nes šiandien biokuras 30% pigesnis nei dujos“, – tvirtina Remigijus Lapinskas, nebijantis teigti, kad per ateinančius 20 m. pusę šilumos būtų galima gauti iš atsinaujinančių šaltinių. Šiandien, jei panaudotume visas medienos atliekas, būtų galima gaminti 35% šilumos. Be valstybės paramos šio tikslo pasiekti nepavyks, nes vien verslui neapsimokės per metus paimti ir sunaudoti apie 1 mln. kubinių metrų miško kirtimo atliekų. Kita vertus, energijai gaminti nenaudojami šiaudai. Gluosnių auginama tik keli šimtai ha.
„Žemės ūkio ministerija mažina kompensacijas gluosnių sodinimui, ir sąlygos tuo tik bloginamos, nors dauguma ES valstybių remia šią sritį,“ – atsidūsta p. Lapinskas.