Naujienos

2008 - 02 - 03

* "Bangenės miškas" panaudos ES lėšas miškų ekonominei vertei didinti

Visą straipsnį "Europos pinigai-miškų ekonominei vertei didinti" iš "Valstiečių laikraščio" 2008-01-29 skaitykite čia...>>>

 Ketina sukurti miško ruošos padalinį

Lietuviško kapitalo bendrovė „Bangenės miškas“ nuosavybės ir patikėjimo teise dabar valdo 3 tūkst. ha miškų plotą. Įmonė kasmet pagamina bemaž 50 tūkst.kietmetrių (ktm) medienos. Per praėjusius metus buvo pasodinta 132 ha miško, išugdyta 50 ha jaunuolyno.

Kasmet augant darbų apimtims, miškininkystės bendrovė susiduria su daugeliui šiuo metu aktualia problema – kvalifikuotos darbo jėgos stygiumi. „Tikimės, jog, atsiradus galimybei pasinaudoti ES fondų parama, galima bus sukurti savo miško ruošos padalinį. Modernizuotas miško ruošos procesas leistų paspartinti darbus tiek savo, tiek kitų privačių miško savininkų valdose“, – tvirtino bendrovės „Bangenės miškas“ rinkodaros vadybininkė Sandra Biežytė.  „Bangenės miško“ direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Čaikauskas sako, jog pagal atliktų miškų ūkio ir miško ruošos darbų apimtis ne tik savose, bet ir pagalbos į bendrovę besikreipiančių savininkų valdose bendrovė prilygsta vidutinio dydžio miškų urėdijai. Nepatogumų sukelia tai, jog miškų valdos išsibarsčiusios po visą Lietuvą.V.Čaikauskas atkreipė dėmesį, jog praėjusiais metais gerokai ūgtelėjusios medienos kainos, sukėlusios aštrių diskusijų tarp miškininkų ir medienos pramonės atstovų, šiemet pradėjo mažėti. Tai kelia susirūpinimą miškų savininkams ir verčia ieškoti būdų, kaip didinti savo veiklos efektyvumą ir prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos. Prisideda prie savavališkų kirtimų prevencijosVienas iš „Bangenės miško“ vadovų paneigė dažnai girdimus nuogąstavimus, kad Lietuvoje esą beatodairiškai kertami miškai. „Vis dėlto per daug emocingai reaguojama į šį procesą. Miškų inventorizacijos duomenys rodo, kad kirtimai kur kas mažesni už miško prieaugį. Per metus iškertama apie 6,3 mln. ktm medienos, o jos priauga 13 mln. ktm (kitais duomenimis – net 16mln. ktm). Miškas subrandina savąjį derlių, kurį reikia nuimti, aišku, nenusižengiant tvarios miškininkystės ir aplinkosaugos reikalavimams“, tvirtino V.Čaikauskas.Miškininkai džiaugiasi, kad per pastaruosius metus gerokai sumažėjo neteisėtų kirtimų. „Bangenės miško“ atstovai mano, jog prie to  prisidėjo ir jų bendrovė, daug dėmesio skirianti savavališkų kirtimų prevencijai. Kaip vieną iš visiems prieinamų ir gana efektyvių miško apsaugos priemonių bendrovė siūlo privataus miško ribų žymėjimą. „Mūsų bendrovė savo miško valdas pažymi specialiais riboženkliais, ant kurių užrašytas valdos savininkas, jo adresas ir telefonas. Tą patį siūlome daryti ir kitiems miško savininkams. Tai drausmina visokius nedorėlius. Matydamas riboženklius su įspėjamaisiais užrašais, joks į mišką nusitaikęs vagis nebus tikras, kad bendrovės darbuotojai ar miško savininkas neatvyks patikrinti valdos. Be to, ir žmonės, išvydę kertamą mišką, gali paskambinti nurodytais telefonais“, – pastebėjo kursus miško savininkams organizuojančios bendrovės direktoriaus pavaduotojas. Miško ribų žymėjimai labai praverčia ir pastebėjus gaisrą miške ar audrų suniokotus medžius. Pasak miškininkystės specialistų, didinti šalies miškingumą ir gerinti miškų būklę padeda ir naujosios Miškų įstatymo pataisos, pakeisti miškų atkūrimo ir įveisimo nuostatai, reglamentuojantys savalaikį ir tinkamą miško atkūrimą, taip pat ir ES lėšos.

Visą straipsnį iš "Valstiečių laikraščio" 2008-01-29 skaitykite čia...>>>