Naujienos

2007 - 06 - 02

* Žurnalo "Mūsų girios" 2007/05 anonsas

 

Gegužės mėnesio žurnalo "Mūsų girios" anonsas:

 

Aktualiausių įvykių kaleidoskopas – „Kronikoje“.

 

Šalies valstybinio miškų ūkio organizavimo bei ekonominio reguliavimo tobulinimas ir jo valdymo optimizavimas tapo neišsenkančia tema diskusijoms; apie tai – straipsnyje „Diskusijų labirintuose“. Savo nuomonę apie reformą išreiškia Vilniaus miškų urėdas Raimondas Ribačiauskas.

 

Toliau supažindiname su Estijos valstybiniu miškų ūkiu; šiame numeryje – apie ūkinę veiklą, investicijas, darbo užmokestį ir trumpai apie Šiaurės-Rytų regioną.

 

„Biografija darosi neįdomi ir nešiuolaikiška ... “ – sako Lietuvos miškų instituto direktoriaus pavaduotojas informacijai Virgilijus Mikšys. Rimtai ar juokais tai pasakyta ir kodėl, sužinosite paskaitę interviu „Nespręsk nesupratęs. Tegul įtikina argumentai.“

 

Beržų auginimas tampa ekonomiškai naudinga miškų ūkio veikla. Apie beržo selekciją ir sėklininkystę Lietuvoje rašo Lietuvos miškų instituto Genetikos ir selekcijos skyriaus bendradarbis dr. Alfas Pliūra.

 

Kas daroma, kad nepasikartotų pernykščio gaisro tragedija Kuršių nerijoje (ir kitose saugomose teritorijose) pasakoja Miškų departamento Miškininkystės skyriaus vedėjas Stanislovas Žebrauskas.

 

Ekologinio ūkininkavimo patirtimi dalinasi Rokiškio miškų urėdas Rimantas Kapušinskas ir Kuršėnų miškų urėdo pavaduotojas miškininkystei Stasys Skiparis.

 

Dekoratyvūs, gražiai žydintys rododendrai Europos, kai kuriose Azijos šalyse auga miškuose trake.

Kaip šią ir kitą iš svečių šalių parsivežtą patirtį pritaikė Šiaulių miškininkai, apie jų darbus miškų atkūrimo ir įveisimo srityje – straipsnyje „Šiauliečiai – būsimiems miškams“.

 

Apie medkirtės „Sampo SR 1046X“ darbą ir privalumus, apie šiauliečių miškininkų ir IĮ Viktoro Aleksejevo įmonės bendradarbiavimą skaitykite straipsnyje „Pirmoji Lietuvoje“.

 

Privačių miškų savininkai nenori būti įstatymų įkaitais ( 116.5 kb )  – teigiama straipsnyje, kuriame aprašoma LMSA Generalinė asamblėja, vykusi šį balandį Žemės ūkio rūmuose.

 

Medžioklės skyriuje Eugenijus Tijušas apžvelgia 16 prabėgusių medžioklės laisvoje Lietuvoje metų, dr. R Baleišis analizuoja Trakų medžioklės trofėjų parodos, trukusios visą pusmetį, rezultatus.

„Nejaugi tamsoje į žvėris vėl taikysimės pro „zuikio ausis“, - kelia diskusiją patyręs medžiotojas  dubraviškis Vytautas Ribikauskas straipsnyje „Atsisakius prožektorių“.

 

Prie Kiršino upelio Panevėžio miškų urėdijoje pasodintas naujas miškas,  Biržų miškų urėdijos Kriklinių girininkijos darbuotojai įsikėlė į naują administracinį pastatą, Rokiškio miškų urėdijoje surengta jaunųjų miško bičiulių respublikinio konkurso apdovanojimo ceremonija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos Atvirų durų dienos renginyje apsilankė beveik 400 moksleivių, naują pavasarinės lyrikos pluoštą pažėrė valkininkietė miškininkė Eugenija Strazdienė, „Šaknys ar laja?“ – Miškotyros fantazijose ir paklydimuose svarsto prof. Remigijus Ozolinčius.

 

Anonsuojame mokslo žurnalą „Miškininkystė“ ir Eduardo Derenkos knygą „Krūmapjovės ar žoliapjovės“, sveikiname gimusius birželį.

 

Skaitykite. 

 

Paruošė :
Juratė Rečiūnienė
el.paštas: jurate.r@musu-girios.lt