Naujienos
* NMA nustatė tvarką, kaip kompensuos sausros padarytus nuostolius želdiniams
NMA INFORMACINIS LAIŠKAS
DĖL SAUSROS PADARYTŲ NUOSTOLIŲ KOMPENSAVIMO PAGAL KPP PRIEMONĘ ,,ŽEMĖS ŪKIO PASKIRTIES ŽEMĖS APŽELDINIMAS MIŠKU“
Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Agentūra) informuoja, kad Kaimo plėtros 2004-2006 metų plano priemonės „Žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ administravimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2004 m. liepos 16 d. įsakymu Nr. 3D-429 (Žin., 2004, Nr. 115-4308; 2005, Nr. 42-1339; 2007, Nr. 36-1338) (toliau – Taisyklės), 23.2 punkte nustatyta, kad stichinių nelaimių paveiktų miško želdinių atveju išmoka gali būti kompensuojama tiek, kiek yra būtina visiškam miško atkūrimui, bet ne daugiau kaip 100 proc. paramos sutartyje numatytų pasodinti sodmenų ir (arba) pasėti sėklų, sodmenų transportavimo bei sodinimo ir (arba) sėjimo išlaidų (išlaidos už miško želdinimo projekto parengimą ir dirvos paruošimą nekompensuojamos).
Siekdami užtikrinti visišką miško atkūrimą, Jūs galite atlikti dėl sausros žuvusių želdinių atsodinimo (sodmenų/sėklų įsigijimo, sodmenų gabenimo, sodmenų sodinimo, sėklų sėjimo) darbus.
Pageidaudami gauti kompensaciją dėl sausros patirtų nuostolių kompensavimą, Jūs į atitinkamą Agentūros Kontrolės departamento teritorinį skyrių turite pateikti prašymą dėl sausros padarytų nuostolių kompensavimo ir Regiono aplinkos apsaugos departamento išduotą pažymą apie miško želdinių inventorizaciją, kurioje būtų nurodyta, jog sodmenys žuvo dėl sausros ir būtų nurodytos žuvusios dėl sausros medžių ar krūmų rūšys bei jų kiekis. Gavusi minėtus dokumentus, Agentūra apskaičiuos želdinių papildymo išmoką pagal neprigijusių želdinių procentą ir paramos sutartyje numatytas sodinukų/ sėklų įsigijimo, jų transportavimo ir pasodinimo išlaidas.
Sausros patirti nuostoliai bus kompensuojami pateikus ir Agentūrai įvertinus šiuos dokumentus:
1. Išlaidas pateisinančius dokumentus (PVM sąskaitas-faktūras arba sąskaitas faktūras).
2. Išlaidas įrodančius dokumentus (banko išrašus, kasos aparato čekius arba kasos
pajamų orderio kvitus), jei atsiskaityta su rangovu.
3. Drebulės, juodalksnio, karpotojo beržo, mažalapės liepos, paprastojo ąžuolo, paprastosios eglės, paprastojo klevo, paprastosios pušies ir paprastojo uosio sodmenų/sėklų kilmės liudijimus (jei reikia).
4. Leidimus įvežti ir naudoti miško dauginamąją medžiagą miškui želdinti, kurie teikiami šiais atvejais:
4.1. kai iš užsienio įvežama ir naudojama miškui želdinti visų medžių rūšių miško dauginamoji medžiaga;
4.2. kai karpotojo beržo, paprastojo ąžuolo, paprastosios eglės, paprastosios pušies ir paprastojo uosio miško dauginamoji medžiaga įvežama bei naudojama miškui želdinti iš tolimesnio nei besiribojantis su vietiniu provenencijos (kilmės) rajono;
4.3. kai drebulės, juodalksnio, mažalapės liepos ir paprastojo klevo miško dauginamoji medžiaga įvežama bei naudojama miškui želdinti iš tolimesnės nei besiribojanti su vietiniu provenencijos (kilmės) rajonu miškų urėdijos;
4.4. kai Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje gauta miško dauginamoji medžiaga naudojama miškui želdinti kitoje šalies teritorijoje.
Dokumentai su lydraščiu turi būti teikiami į Agentūros Kontrolės departamento teritorinius skyrius. Jei visi būtini pilnam miško atkūrimui želdinių papildymo darbai jau yra atlikti, bet Agentūra pagal pateiktą mokėjimo prašymą už pirmų metų miško priežiūrą ir apsaugą yra kompensavusi pagal paramos sutartį tik dalį želdinių papildymo lėšų, pilnam želdinių papildymo kompensavimui Jums į Agentūros Kontrolės departamento teritorinį skyrių reikia pateikti visus aukščiau išvardintus dokumentus.
Pabrėžiame, kad, vadovaujantis Taisyklių 4 priedo 1 lentelės antra išnaša, atkuriamo miško priežiūrai ir apsaugai gali būti skiriama ne daugiau kaip 100 proc. pirmųjų metų miško priežiūrai ir apsaugai paramos sutartyje numatytų, bet nepanaudotų lėšų.
Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad želdiniai turi būti papildyti iki trečiųjų metų įveisto miško inventorizacijos.
Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis telefonu (8 5) 252 6933 arba telefonais, nurodytais Agentūros interneto svetainėje www.nma.lt, elektroniniu paštu (adresu: info@nma.lt) arba raštu. Klausdamas (-a) raštu ar elektroniniu paštu, Jūs turėtumėte nurodyti savo vardą, pavardę, asmens kodą, adresą, telefono numerį, valdos numerį.