Naujienos
* Bus reorganizuojamos urėdijos: AM svarstomas Valstybinių miškų ūkio plėtros iki 2010m. strateginis planas
Siekiant užtikrinti subalansuotą valstybinių miškų kompleksinio ūkio plėtrą, patenkinti įvairių visuomenės grupių poreikius miškui ir užtikrinti miškų išsaugojimą ateities kartoms, skatinant sąlygas, kuriomis teisingai tvarkomi valstybiniai miškai duotų šaliai ekonominę naudą, Aplinkos ministerijos iniciatyva yra rengiamas valstybinių miškų kompleksinio ūkio plėtros strateginis planas, kuris turėtų būti teikiamas Vyriausybei tvirtinti.
Pagrindinis šio plano tikslas – nustatyti svarbiausias valstybinių miškų kompleksinio ūkio plėtros kryptis ir uždavinius laikotarpiui iki 2010 metų, numatant priemones valstybinių miškų ūkio valdymo, organizavimo ir ekonominio reguliavimo sistemai tobulinti.
AM Miškų departamento direktorius Valdas Vaičiūnas padarė pagrindinį pranešimą, apžvelgdamas esamą situaciją valstybiniame miškų ūkyje ir pagrįsdamas numatomų priemonių reikalingumą.
Posėdyje dalyvavo Konsultacinės Tarybos narys LMSA pirmininkas A.Gaižutis.
Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius 2007 03 23 ministerijos tinklapyje www.am.lt paskelbė oficialų pranešimą apie vykusį tarybos posėdį:
Š.m.kovo 22 d., Miškų ūkio konsultacinė taryba iš esmės pritarė valstybinių miškų kompleksinio ūkio plėtros iki 2010 m. strateginiam planui. Jo projektą parengė Aplinkos ministerijos Miškų departamentas ir Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos pagal Žemės ūkio universiteto mokslininkų rekomendacijas.
Šis planas numato, kaip tobulinti valstybinių miškų ūkio valdymo, organizavimo ir ekonominio reguliavimo sistemą. Dabartines miškų urėdijas – valstybės įmones, o jų yra 42, ketinama jungti į stambesnius vienetus, taip pat suvienodinti miškuose dirbančių žmonių atlyginimus ir jų atliekamas funkcijas. Per vakarykštį Miškų ūkio konsultacinės tarybos posėdį buvo daug diskutuota apie planuojamo reorganizavimo būdus. Daugiausia pritarimo sulaukė siūlymas pradiniu pertvarkos laikotarpiu – per ateinančius dvejus metus – vietoj dabartinių urėdijų įsteigti devynias regionines valstybės miško įmones, o šias ateityje sujungti į vieną.
Iki šiol miškų urėdijų, kurių skaičius beveik nepasikeitė nuo Nepriklausomybės atkūrimo, reformos dažniausiai baigdavosi sumažintu girininkijų ir jų darbuotojų skaičiumi. Kaip vakar pažymėjo aplinkos ministras Arūnas Kundrotas, numatoma pertvarka padės užtikrinti ne tik valstybinių miškų ūkio ekonominį gyvybingumą, bet ir išlaikyti stabilų girininkijų, pagrindinių šio ūkio grandžių, bei jose dirbančių kvalifikuotų specialistų skaičių.
Po diskusijų Miškų ūkio konsultacinė taryba iš esmės pritarė plano projektui ir nurodė, kurias jo nuostatas reikėtų patikslinti. Aplinkos ministerijos Miškų departamentas ir Generalinė miškų urėdija atsižvelgs į pateiktus siūlymus ir artimiausiu metu patobulins projektą. Jį Taryba planuoja toliau svarstyti kitą mėnesį.
Prie Aplinkos ministerijos įkurtą Miškų ūkio konsultacinę tarybą sudaro Mokslų akademijos, Žemės ūkio ir Mykolo Romerio universitetų, Miškų instituto, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos, Miškininkų sąjungos, miško savininkų asociacijų, taip pat Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų atstovai. Ji svarsto šalies miškų ūkio sektoriaus aktualijas ir teikia siūlymus, kaip tobulinti šio sektoriaus teisės aktus.
Atliktą darbą konsultacinės tarybos nariams, dalyvaujant aplinkos viceministrui Z.Truskauskui, pristatė Lietuvos žemės ūkio universiteto Miškų fakulteto Miškotvarkos katedros vedėjas docentas dr. Juozapas Mažeika. Darbo autoriai siūlė palaipsniui ekonomiškai silpnesnes urėdijas prijungti prie geriau dirbančiųjų, jų pateikta ateities vizija– viena valstybinė miško įmonė, kuriama evoliucijos keliu.
LMSA inf.