Pagal dabartinius teisinius aktus nuo kovo 1 d. iki liepos ar rugpjūčio mėn. pabaigos (priklausomai nuo miško kategorijos) draudžiami miško darbai (kirtimai) praktiškai visose saugomose teritorijose. Nesvarbu, ar miškas ūkinės paskirties(IV grupė) ar su kažkokiais ūkininkavimo apribojimais (II ir III miškų grupės), jei tik miško sklypas patenka į parko teritoriją ar rezervatą, ar kelio apsauginę juostą, ar kraštovaizdžio draustinį, aplinkosaugininkai nuo šių metų praktiškai visus plotus traktuoja vienodai ir juose nuo kovo 1 d. draudžia vykdyti kirtimus.
Visos saugomos teritorijos užima 992 359 ha, arba beveik pusę visų miškų ploto(2006 m. sausio 1 d. miško žemės plotas buvo 2120,9 tūkst. ha ir užėmė 32,5% šalies teritorijos.Saugomu teritorijų plotas buvo 992,4 tūkst. ha ir užėmė 15,2% šalies teritorijos)
Šaltinis: http://www.lvmi.lt/vmt/leid_tables/3_02+_lentele_510.xls
Kadangi šiemet buvo tokia šilta žiema, daugelis miškininkų ir miško savininkų paprasčiausiai negalėjo įvykdyti reikalingų miško darbų dėl gamtos išdaigų, o dabar vėl neleidžiama- bet jau dėl Aplinkos ministerijos apribojimų...
Argumentas- pavasarį paukščių ir žverių veisimosi metas, tad nevalia trukdyti gyvūnų yra lyg ir suprantamas. Tačau dažas miško nkas teiraujasi- kodė taip nelanksčai Aplinkos ministerija priima apribojimus, neatsiželgdama į konkrečių metų situaciją. Pagal ministerijos valdininkų potvarkius visi paukščiau jau turi sėdeti lizduose ir perėti kiaušinius. O jei daugelis jų dar tik pakeliui į gimtinę...
Problemos esmė: dėl vis trumpėjančio laikotarpio, kuomet galima vykdyti miško darbus net ūkiniuose miškuose vis sudėtingiau (vadinasi- ir brangiau) atlikti butinūs darbus. Tad ir keliamas klausimas: ar adekvatūs keliamiems tikslams yra vis didejantys ūkininkavimo draudimai miškuose.
Pokalbyje dalyvauja miškininkai: Generalinio urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga, Lietuvos miškų instituto direktorius prof. Remigijus Ozolinčius , LMSA Marijampolės skyr. pirmininkas miškininkas Vidmantas Jusas ir kt.