Naujienos
* UAB „Žumedas“ investuoja į ekologiškai švaraus kuro gamybos įrengimą
„Pavasarį esame pasirengę Kudirkos Naumiestyje pradėti naujos ekologiškai švaraus kuro - malkų skaldymo aikštelės įrengimo darbus. Skelbiama, kad valstybė remia naujai kuriamų darbo vietų steigimą, todėl parengėme paraišką ir prašome 0,344 mln. Lt paramos, nes ketiname įkurti 14 naujų darbo vietų. Tačiau esame priblokšti, kad rajone konkurentų neturintį projektą Šakių darbo birža (ŠDB) atmetė, nors šiame rajone yra didžiausias nedarbo lygis Lietuvoje, o Kudirkos Naumiestyje nedarbas pernai sudarė 9,6% ir buvo didžiausias rajone“, - stebisi Algirdas Sutkus, „Žumedo“ direktorius.
Jis tikina, kad ŠDB sprendimas pribloškė, nes rimtų jos argumentų bendrovė nesulaukė, nors ne kartą jos administracija akcentavo, kad būtent nekvalifikuoti bedarbiai dominuoja Kudirkos Naumiestyje, o jų ir reikės „Žumedui“.
Aldonos Stasiulienės, ŠDB direktorės, teigimu, bendrovės paraiška atmesta, nes projektas buvo pateiktas neatitinkant tvarkos aprašo reikalavimų.
„Subsidijos yra skirtos naujoms vietoms kurti, o jie perka įrangą, steigia darbo vietas ir numato įdarbinti savo įmonės darbuotojus. Aš tik tiek galiu komentuoti“, - sako ji.
Ponas Sutkus pabrėžia, kad bendrovė sudaro sąlygas dirbti pusiau automatizuotą ir rankų darbą nekvalifikuotiems žmonėms, kurie ateityje galės kelti kvalifikaciją ir pakeisti mašinistus bei staklių operatorius, nes per 5 strategijos įgyvendinimo metus numatoma sukurti apie 25–40 darbo vietų Kudirkos Naumiestyje.
„Pradiniame etape kvalifikuotų specialistų atsivešime iš Viduklės, nes negalime rizikuoti projektu ir prie brangios naujos specifinės technikos įdarbinti per trumpalaikius biržos kursus parengtus žmones“, - aiškina jis.
Neatsistebi
Vidas Urbaitis, „Žumedo“ inžinierius technologas, projekto vykdytojas, įsitikinęs, kad jei darbo biržų darbuotojų atlyginimas priklausytų nuo įdarbinamų žmonių, vykdomų projektų skaičiaus, pozicija būtų visai kitokia.
Algis Gaižutis, Lietuvos miško savininkų asociacijos vadovas, teigia, kad bendrovės plėtros iniciatyva yra sveikintina, nes iš menkavertės medienos sukuriama pridėtinė vertė ir kuriamos naujos darbo vietos, be to, yra tendencija, kad tiek ES, tiek kitų šalių dėmesys medienos kurui didėja.
„Tuose rajonuose paprastai skundžiamasi, kad nėra verslo siūlymų, investicijų, todėl stebina, kad bendrovės, statančios ne chemijos pramonės plastmasių, bet ekologiškai švarią gamyklėlę, paraiška buvo atmesta“, - dėsto jis.
Kęstutis Žukauskas, „Žumedo“ komercijos direktorius, teigia, kad bendrovė yra įsigijusi apie 14.000 m2 ploto buvusio linų fabriko patalpas, todėl turi pakankamai erdvės plėtrai, kuri bendrovei jau neišvengiama.
Bendrovės vadovas sako, kad ten palankios sąlygos dirbti, nes yra pavėsinės, kuriose buvo džiovinami linai, todėl bus galima natūraliai džiovinti ir malkas.
Pono Sutkaus teigimu, pagrindiniai užsakovai pasirengę pirkti 2–3 kartus daugiau produkcijos, negu bendrovė gali šiuo metu pagaminti.
2006 m. „Žumedo“ apyvarta buvo panaši kaip ir 2005 m. - apie 2,2 mln. Lt. Pernai bendrovės investicijos sudarė 0,29 mln. Lt, joje dirba 34 žmonės.