Naujienos

2006 - 12 - 05

* Planuojama statyti vidutinio tankio plokščių MDF gamyklą

 

Siekdami padidinti savo konkurencingumą iki 2008 m. pabaigos baldžiai užsimojo pastatyti baldų vidutinio tankio plokščių gamyklą Lietuvoje. Ekonominė nauda kaip ant delno: pigų popiermedžio eksportą pakeis vietoje kuriamas produktas, turintis didesnę pridėtinę vertę. Deja, abejojama, kad Lietuva įstengs šią gamyklą aprūpinti žaliava,- rašo 2006-12-05 dienraštis Verslo žinios Lauros Nečiūnienės straipsnyje "Be medienos, bet su pridėtine verte".

"Lietuvai būtina vidutinio tankio plokščių gamykla, ji didintų visos baldų pramonės ir statybos įmonių konkurencingumą – esant tiems patiems gamybos pajėgumams su vietine žaliava būtų galima gaminti didesnės pridėtinės vertės produkciją. Ši gamykla per metus perdirbtų apie 500.000 m3 popiermedžio, kuris dabar pigiai eksportuojamas į Švediją, Suomiją. Pastačius gamyklą, nereikėtų iš Lietuvos išvežti žaliavos", – sako Sigitas Paulauskas, "Lietuvos medienos" prezidentas.

Numatoma, kad į gamyklos statybą, kaip ir į "Girių bizoną", galėtų investuoti vietos baldų įmonės, skaičiuojama, jog reikėtų apie 300 mln. Lt. Gamykla būtų pajėgi pagaminti apie 250.000–260.000 m3 vidutinio tankio plokštės per metus. Manoma, kad Lietuvoje pagaminta plokštė būtų apie 20–25% pigesnė nei dabar naudojama įvežtinė iš Vokietijos, Lenkijos ir kt., nes susitaupytų transportavimo išlaidos, be to, reikia įvertinti ir pigesnę energetiką. Numatoma gaminti produkcija yra santykinai brangi: jos 1 m3 kainuoja apie 200–220 EUR, o medžio drožlių plokštės 1m3 kainuoja apie 120 EUR.
Iki metų pabaigos planuojama baigti galimybių studiją, apie tris mėnesius užtruks parengti techninį projektą, jeigu gamykla būtų pradėta statyti kitų metų rudenį, ji startuotų po metų.

"Mano žiniomis, per metus apie 1 mln. m3 popiermedžio eksportuojama kaip žaliava. Jei gamykla pretenduos į šią žaliavą, Lietuvos ekonomikai vienareikšmiškai bus naudinga – kursime aukštesnę pridėtinę vertę turintį produktą, o ne išvešime žaliavą", – sako Remigijus Lapinskas, biokuro gamintojų ir tiekėjų asociacijos LITBIOMA prezidentas.
Biokuro bendrovės tikina, kad šios gamyklos statyba jų verslui įtakos neturės.

Toliau skaitykite>>: 2006-12-05 dienraščio Verslo žinios Lauros Nečiūnienės straipsnyje "Be medienos, bet su pridėtine verte".