Naujienos

2006 - 11 - 05

* Pasirodė naujas „Mūsų girių“ žurnalo numeris

 
 

Pastaruoju metu vis aktyviau diskutuojama apie valstybinių miškų aktualijas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse. Valstybinių miškų administracijos raida, medienos gamyba, rinkos ir miško produktų marketingas bei kiti klausimai buvo svarstyti 7-ojoje Europos valstybių miškų organizacijų konferencijoje, šį rugsėjį vykusioje Brasovo mieste, Rumunijoje. Apie tai rašo šioje konferencijoje dalyvavęs generalinio miškų urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga.

Apie miškų inventorizacijos, planavimo ir statistikos naujienas  - nuo duomenų rinkimo iki politikos formavimo – pasakoja Valstybinės miškotvarkos tarnybos direktorius prof. Andrius Kuliešis.

Ketvirtojoje Europos Sąjungos Viešojo administravimo Kokybės konferencijoje „Bendradarbiavimas kuriant darnią kokybę“, kuri vyko Tamperėje (Suomija), pirmą kartą dalyvavo ir Lietuvos miškininkai, pristatę Generalinės miškų urėdijos projektą „Rekreacinių objektų miškuose pritaikymas neįgaliųjų reikmėms“. Suomių susidomėjimą sukėlusį projektą žurnalo skaitytojams pristato Generalinės miškų urėdijos darbuotojas Raimundas Peleckas.

Vystant šalies katilinių pritaikymo biokurui programą, aiškinamasi, kur galima panaudoti šio kuro pelenus. Apie galimybę pelenais tręšti miškus, apie pelenų cheminę sudėtį, jų poveikį miško ekosistemoms straipsnyje „Ar tręšime miškus pelenais?“ rašo Lietuvos miškų instituto mokslininkai: prof. Remigijus Ozolinčius, dr. Kęstutis Armolaitis ir Iveta Varnagirytė.

Pasikeitusi sodmenų miško medelynuose auginimo technologija keičia ir sodmenų apskaitos reikalavimus bei normatyvus. Šią temą plačiai nagrinėja kitas šio instituto mokslo darbuotojas habil. dr. Jonas Grigaliūnas.

Numeryje apžvelgiamos šalies miškų urėdijų veiklos aktualijos, tokios, kaip miško sėklininkystė ir miško sodmenų auginimas, naujo turistinio poilsinio tako Ukmergės miškų urėdijoje pristatymas visuomenei, Biržų miškų urėdijos 85-mečio sukaktis, naujo girininkijos administracinio pastato atidarymas Kuršėnų miškų urėdijoje ir kitos.

Justo Pašilaičio straipsnyje „Nesuderinti teisės aktai – painiava praktinėje miškininkystėje“ keliamos problemas, svarstytos Lietuvos miškininkų sąjungos valdybos surengtame seminare. Kas ir per kiek laiko turi pranešti miško savininkui apie jo miške kilusį gaisrą, kas privalo apmatuoti išdegusį privataus miško plotą, ar duoda praktinės naudos kirtavietėse palikti paskiri medžiai, kodėl viename sklype išdžiūsta beveik visos eglės, o gretimame lieka žalios,  - klausimai, verti atskirų diskusijų.

Kas prie gražiojo Žemaitijos ežero Platelių sukvietė privačių miškų savininkus ir ką jie veikė, sužinosime perskaitę LMSA informaciją „Miško savininkų diena Plungėje“.

Medžioklės trofėjų parodų istoriją skaitytojams pasakoja dr. Rimantas Baleišis. Savotiška medžioklės parodų užuomazga jis laiko dar feodalizmo laikų pilių ir rūmų puošimą medžioklės trofėjais. O Lietuvos medžiotojai (ir ne tik jie) sulaukė neeilinio įvykio neeilinėje vietoje – Medžioklės ir žūklės trofėjų parodos Trakų pilyje. Apie parodą – Eugenijaus Tijušo ir Rimondo Vasiliausko fotoreportažas.

Lietuvos medkirčiai pasaulio čempionate laimėjo medalį, jaunieji miško bičiuliai pasodino 9-ąjį Lietuvos tūkstantmečio parką, įkurti nauji JMB būreliai, iš grybautojo krepšio „kyšo“ neįprasti grybai, nauji leidiniai – tai „Mūsų girių“ 2006 m. 10-ojo numerio temos, sudominsiančios ne tik miškininkus, bet ir privačių miškų savininkus, moksleiviją, plačiąją visuomenę.

Išsamesnės informacijos kreipkitės:

Redaktorė – korespondentė
 
Jūratė Rečiūnienė
 tel./faks. (5) 275 48 28,
 mob. tel. (8-687) 10609;
 el. paštas: jurate.r@musu-girios.lt